• 108131 |
  • 1397/11/23 |
  • 14:37
با استفاده از خلا نبود نظارت در بازار لوازم خانگی؛

القای کمبود کالا و هراس مشتریان/ چرا به آشفته بازار لوازم خانگی رسیدگی نمی‌شود؟

این روزها فروشندگان لوازم خانگی با اعلام اینکه دیگر جنسی برای فروش ندارند و کارخانه‌ها کالایی به آنها تحویل نمی‌دهند باعث هراس مشتریان این بازار شده‌اند.

به گزارش آناج، بعد از افزای نرخ ارز و نوسانات شدید در قیمت لوازم خانگی حال برخی از فروشگاه‌های لوازم خانگی از کمبود یا نبود کالا در بازار خبر می‌دهند. برخی از مغازه‌داران که از قضا اجناس ایرانی نیز به فروش می‌رسانند با عنوان این موضوع که جنس در بازار نیست یا دیگر جنس به ما نمی‌دهند باعث هراس مشتریان این بازار شده‌اند.

البته برخی مغازه‌داران و صاحبان فروشگاه‌های لوازم خانگی نیز اذعان دارند که جنس در کارخانه‌ها وجود دارد اما برخی تولیدکنندگان به دنبال احتکار و فروش لوازم به قیمت بسیار گزافی هستند زیرا زمانی که کالا در بازار با کمبود مواجه شود خریداران با هر قیمتی که تولیدکننده ارائه کند کنار خواهد آمد و اعتراضی هم به قیمت نخواهند داشت.

بازار لوازم خانگی از ابتدای نوسانات ارزی با التهاب روبرو شد و به یکباره افزایش نجومی قیمت‌ها رمق را از بازار گرفت. اگرچه در بحبوحه وضعیت نامساعد این بازار برخی مسئولین قول ارزانی‌های چند درصدی دادند اما این موضوع نه تنها محقق نشد بلکه این روزها با کمبود کالا نیز در بازار مواجه می‌شویم. مغازه‌داران از فروش امتناع می‌کنند و دلیل این مساله را هم کمبود کالا می‌دانند. حال مشخص نیست قرار است چه زمانی و چه کسانی نبض بازار لوازم خانگی را دست گرفته و از رفتارهای افسارگسیخته در این بازار جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

چاپ خبر