• 107510 |
  • 1397/10/24 |
  • 11:57
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان؛

درخواست از فعالان فضای مجازی برای ارتباط بیشتر با دادگستری/ تبدیل تهدید به فرصت با استفاده از رسانه‌های نوین

علیلو با بیان اینکه ارتباط رسانه‌ها با دادگستری آذربایجان‌شرقی کافی نیست، گفت:انتقال دغدغه‌ها و مطالبات حاکمیتی در حوزه قضا و آسیب‌های اجتماعی توسط رسانه ها و نیز برقراری تعامل دوسویه بین دادگستری و رسانه ضروری است.

به گزارش آناج، بابک محبوب علیلو در جلسه «هماهنگی و هم اندیشی با تأثیرگذاران و فعالان شبکه های اجتماعی» با اشاره به فرصت‌هایی که با پیشرفت رسانه‌های نوین در اختیار جوامع قرار می گیرد، بر استفاده شایسته از این ابزار و امکانات در راستای هنجارسازی و اجتماعی کردن افراد تأکید کرد و گفت: اگر در جامعه‌ای هیأت حاکمه نتواند از رسانه‌های نوین در راستای هنجارمند کردن افراد استفاده کرده و منافع جامعه را تأمین کند، فرصت تبدیل به تهدید خواهد شد. 

وی افزود: صاحب نظران و اهل فن بر این تأکید دارند که یکی از زیرساخت‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، رسانه‌ها هستند که می‌توانند به دولت و هیأت حاکمه کمک کنند؛ به فرموده مقام معظم رهبری بایستی در مقابل دشمنی که می خواهد که ما را در زمینه های مختلف مخصوصاً در حوزه اقتصاد مورد تهدید قرار دهد، فضای مجازی را یک فرصت تلقی و از آن استفاده کنیم؛ توسعه در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امکان پذیر نیست مگر اینکه از ابزار رسانه به نحو مناسب و مطلوب استفاده کنیم.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارتباط دادگستری استان با رسانه‌ها را آن طور که باید، کافی ندانسته و بر انتقال دغدغه‌ها و مطالبات حاکمیتی در حوزه قضا و آسیب‌های اجتماعی توسط رسانه ها و نیز برقراری تعامل دوسویه بین دادگستری و رسانه و استفاده از ظرفیت رسانه ها به ویژه در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جرایم تأکید کرد.

وی  همچنین بر استفاده تأثیرگذاران و فعالان شبکه های اجتماعی از ظرفیت سامانه جامع اطلاعات مردمی «سجام» که توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه راه اندازی شده تأکید کرد.

علیلو از راه اندازی کانال «رشادنیوز» در شبکه اجتماعی سروش با هدف ارتقای سطح آگاهی های عمومی و آشنایی با موضوعات پیشگیرانه به آدرس https://sapp.ir/rashadnews خبر داد و از فعالان فضای مجازی خواست با ارسال مطالب پیشگیرانه در پربارتر شدن کانال معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان را یاری کنند.

چاپ خبر