• 107452 |
  • 1397/10/20 |
  • 14:35
در نامه سرگشاده جامعه اسلامی دانشجویان آذربایجان‌شرقی مطرح شد؛

مجلس شورای اسلامی بجای نظارت، ناقض قانون اساسی شده است/ خواستار برخورد قاطع با تخلفات احتمالی نمایندگان هستیم

جمعی از دفاتر اتحادیه‌های جامعه اسلامی دانشجویان آذربایجان‌شرقی در نامه‌ای خطاب به لاریجانی خواستار شفافیت در خصوص حواشی ایجاد شده برای نمایندگان مجلس شدند.

به گزارش آناج، جمعی از دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان آذربایجان‌شرقی در نامه‌ای سرگشاده به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آنچه اقدامات غیر قانونی برخی از نمایندگان مجلس دانسته‌اند، خواستار شفافیت حواشی ایجاد شده پیرامون برخی از نمایندگان مجلس شدند.

متن نامه سرگشاده دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان استان به شرح ذیل است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر علی لاریجانی
سلام علیکم؛

 متاسفانه در ماه های اخیر شاهد برخی اتفاقات می باشیم که یک سوی آن منتسب به نمایندگاه مجلس شورای اسلامی می باشد.

مجلسی که بنابر آرمان انقلاب اسلامی می بایست در راس امور باشد امروز تبدیل به یکی از حاشیه سازترین بخش‌ها شده است. مجلسی که به نظر می‌رسد می بایست با قانون گذاری و نظارت صحیح مانع تخطی و عدول از قانون شود امروز خود تبدیل به ناقض قانون شده است.

این اقدامات هر چند از طرف تعداد معدودی از نمایندگاه هم رخ داده باشد به پای قوه مقننه و مجموعه آن نوشته می شود. مجلسی که نتواند بر اعضای خود نظارت کند، نمی تواند داعیه دار نظارت بر دستگاه های اجرایی و مجریان قانون باشد.

اما مصیبت بزرگتر آن است که این اقدامات به دور از شان نمایندگی مجلس، تبدیل به یک امر متعارف و عادی شده و مجلس بی تفاوت از کنار آن رد شود.

جناب آقای دکتر لاریجانی؛ جنابعالی به عنوان راس این قوه، مسئولیت سنگین تری در تنویر افکار عمومی و روشنگری این وقایع دارید.

عموم مردم و دانشجویان انقلابی خواستار تبیین در زمینه این اتفاقات و برخورد قاطع با عوامل آن‌ها هستند که اگر روزی شاهد سر ریز شدن صبر این مردم انقلابی باشیم، مقصر خودمانیم. پس تعلل جایی ندارد.

و اما آنچه که در مورد مساله اخلاقی منتسب به یکی از نمایندگان در روزهای اخیر پخش شده است؛ ما جمعی از دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی با این مساله هستیم. که اگر تخلفی رخ داده است می‌باید فرد متهم مورد رسیدگی قانونی واقع گردد و در صورت غیرواقع بودن مساله، مراتب بصورت منطقی برای ملت عزیز تبیین گردد. چرا که شفافیت و روشنگری حق غیرقابل انکار مردمی است که پای انقلاب ایستاده اند.

و السلام علی من التبع الهدی

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز
- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان
- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

رونوشت : هیات نظارت بر رفتار نمایندگان - مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی

انتهای پیام/ 

چاپ خبر