• 107229 |
  • 1397/10/11 |
  • 16:16
دبیرکل جهاد اسلامی؛

سفر به ایران تأکید بر هم‌پیمانی بود

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد سفر به ایران در راستای روابط تاریخی ، صحبت درباره مسأله فلسطین و نیز چالش های منطقه‌ای صورت گرفت.

به گزارش آناج به نقل از فارس، «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین هفته جاری به ایران سفر کرد و به دیدار مقامات مختلف کشور از جمله آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب رفت.

وبگاه لبنانی «العهد» به همین بهانه با النخاله گفت‌وگو کرد؛ دبیرکل جهاد اسلامی به این وبگاه گفت: به توجه به طبیعت روابط میان جمهوری اسلامی ایران و جهاد اسلامی و ملت فلسطین، ما این سفر را یک سفر معمول می‌دانیم که در واقع تأکیدی بر هم‌پیمانی و ائتلاف و روابط تاریخی دو طرفه بود.

النخاله ادامه داد هیچ تغییری در روابط رخ نداده و این سفر در راستای تقویت روابط ، بحث درباره هم و غم ملت فلسطین، چالش‌های منطقه و با توجه به اهمیت ایران و وزن منطقه‌ای و بین‌المللی آن و نیز نقش پررنگ سیاسی آن صورت گرفت؛ ایران همواره حامی ملت فلسطین بوده است.

دبیرکل جهاد اسلامی تأکید کرد: مواضع مسئولان جمهوری اسلامی ایران همیشه حامی ملت فلسطین بوده و آنها در کنار ما ایستاده‌اند اما هیچ مسئول دیگری در منطقه این کار را انجام نداده است؛ می‌بینیم که فلسطین و نگرانی‌های ملت آن همواره مورد توجه مسئولان ایرانی است و به همین دلیل از آنها و ملت ایران بسیار ممنون هستیم؛ ملت ایران هم مقاومت را در فلسطین و لبنان در آغوش گرفته است.

آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: رژیم صهیونیستی که در دو جنگ قبلی با گروه‌های مقاومت، در برهه‌ای بعد از ۲۲ روز و در برهه‌ای دیگر بعد از ۸ روز درخواست آتش‌بس کرد، در آخرین درگیری، بعد از ۴۸ ساعت خواستار آتش‌بس  شد و این، یعنی به‌زانو درآمدن رژیم غاصب صهیونیستی.

از جمله کسانی که النخاله در ایران با آنها دیدار کرد «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه و «علی شمخانی» دبیرکل شورای عالی امنیت ملی بود. 

انتهای پیام/

چاپ خبر