• 102202 |
  • 1397/04/27 |
  • 12:04
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در گفت‌و‌گو با آناج؛

هفته‌ی آینده با وزیر آموزش و پرورش تشکیل جلسه می‌دهیم/ بطحایی ضمن مرور قانون اساسی، از مردم عذرخواهی کند

وحدتی گفت: وزیر آموزش‌و‌پرورش باید از تمامی مردم ترک زبان ایران به خاطر اظهارات بی‌اساس خود عذرخواهی کند.

محمد وحدتی هلان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در رابطه با اظهارات وزیر آموزش و پرورش در خصوص ممنوعیت آموزش به زبان محلی در مدارس، ابراز داشت: اظهارات بطحایی در رابطه با این موضوع کاملا بی‌اساس و ناپخته می‌باشد و نشان می‌دهد از قانون اساسی بی‌اطلاع است که در این صورت ضروری است قانون اساسی را یک بار برای خود مرور و مطالعه کند.

وی ادامه داد: در قانون اساسی صراحتا به این موضوع اشاره شده و جزو دستورات می‌باشد که تدریس به زبان محلی علاوه بر مدارس در دانشگاه‌ها هم باید رواج داده شود و این موضوع هیچ ایرادی ندارد.

نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزیر آموزش‌و‌پرورش باید دیدگاه خود را تغییر دهد، عنوان کرد: بطحایی باید از تمامی مردم ترک زبان ایران عذرخواهی کند همچنین لازم است تا به خاطر نادیده گرفتن قانون اساسی کشور نیز معذرت‌خواهی کند.

وحدتی در پایان در خصوص این که واکنش نمایندگان مجلس در رابطه با این موضوع چه خواهد بود، اذعان داشت: نمایندگان مجلس طی هفته‌ی آینده جلسه‌ای با بطحایی خواهند داشت و علاوه بر این‌که تذکرات لازم به وی داده خواهد شد و علت این اظهارات ناپخته و بی‌اساس را نیز از وزیر جویا خواهیم شد.

انتهای پیام/

چاپ خبر