• 4:14 بعد از ظهر

 • 1400-01-19

 • کد خبر: 9134

سفر کاندیدای پوششی به تبریز

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز در جمع نخبگان تبریز حضور یافت.

گروه سیاسی آناج؛ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی‌صبح امروز در سفر انتخاباتی، در جمع نخبگانی مردم تبریز حضور یافت. این جلسه در موسسه آموزش عالی رشدیه برگزار شد. از امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی‌به عنوان یکی از چهره‌های اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری 1400 یاد میشود.

وی در این جلسه با تبیین شعارهای انتخاباتی خود به بازتعریف نقش دولت در اداره کشور اشاره داشته و گفت: دولت مدنظر ما، دولت مردم است. دولتی که در اولین قدم، مقررات گزاری، صدور مجوزها و سیاست گذاری انجام دهد. در قدم دوم، مجری خوبی باشد و در مرحله سوم، نظارت و کنترل انجام دهد و در مرحله چهارم پاسخگو باشد.

نایب رئیس مجلس افزود: نظریه دولت مردم میگوید، مردم جزو جدایی ناپذیر دولت خواهد بود و باید در تمام شئون حضور داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی‌در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقابل گفتمانی در ابتدای دوران انقلاب اشاره کرده و تاکید داشت: در ابتدای انقلاب، سه گفتمان رایج با یکدیگر مدام در حال چالش بودند. گفتمان انقلاب اسلامی‌به عنوان گفتمان اصلی انقلاب، در برابر گفتمان گروه‌های چپ با محوریت نان، مسکن و گفتمان جریان ملی مذهبی با محوریت لیبرالیسم تقابل داشت که در انتها مردم، گفتمان انقلاب اسلامی‌را قبول کردند.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا به این لحظه گفتمان اصیل انقلاب در کشور عملیاتی نشده است، خاطرنشان ساخت: در اوایل انقلاب به سمت سوسیالیسم گرایش پیدا کردیم. بسیاری از کارخانجات و اقتصاد را به دست دولت سپردیم اما بعد از مدتی و پس از شکست سوسیالیسم، به سمت لیبرالیسم و خصوصی سازی گرایش پیدا کردیم.

وی ادامه داد: بسیاری از کارخانه‌هایی که اکنون در صدد خصوصی کردن آنها هستیم یک زمانی خصوصی بود و ما آن را به دولت دادیم و اکنون در پی خصوصی سازی مجددش هستیم.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه تا به این لحظه نتوانسته‌ایم نسخه انقلابی اسلامی‌را در کشور به اجرا درآوریم، گفت: به همین دلیل است که مردم دچار یکی سرخوردگی بزرگ و بی اعتمادی نسبت به انقلاب اسلامی‌شده‌اند.

از حواشی این جلسه میتوان به نحوه مواجهه مهمان برنامه با مقوله انتخابات اشاره کرد. نوع صحبت، تعداد حاضرین و مدل رفتاری قاضی زاده هاشمی‌نشان میداد، او خودش هم چندان باوری به ورود جدی به انتخابات ندارد. چراکه صحبت‌‌‌های کلی و نه چندان جذابش گواه این مدعاست.

قاضی زاده هاشمی‌احتمالا یکی از افرادی است که در حال گرم کردن تنور انتخابات بوده و فعال سازی برخی از ستادهای انتخاباتی را برعهده گرفته است. از نایب رئیس مجلس به عنوان رئیس ستاد آیت الله سید ابراهیم رئیسی یاد میشود. این فرضیه زمانی به اثبات خواهد رسید که رئیس قوه قضاییه در روزهای آتی عزم خود را برای شرکت در انتخابات جزم کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌نخبگان‌تبریز؟ اینها‌خودشان‌
  اعلام‌کردند‌نخبه‌هستند‌‌وقتی‌رتبه‌
  صنعتی‌آذربایجان‌از‌رده‌دوم‌‌اوایل‌
  انقلاب‌به‌زیر‌رده‌بیست‌ویکم‌میرسد
  این‌آقایان‌نخبه‌چکار‌کردندبیخیالی‌طی‌کردنداصلا‌احساس‌کردند‌یانه‌حداقل‌
  آن‌کاندیدایی‌که‌میآیدبه‌تبریز‌مسائل‌
  آذربایجان‌را‌بگوئید‌‌از‌خدا‌بترسید‌
  بگوئیدمتوسط‌درآمد‌سرانه‌آذربایجان
  به‌یک‌سوم‌متوسط‌درآمد‌سرانه‌کشوری‌رسیده..ای‌متصدی‌آناج‌‌سانسور‌نکن‌
  حقیقت‌را‌بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *