• 1:50 بعد از ظهر

 • 1400-01-08

 • کد خبر: 8393

نماینده مردم تبریز با حضور در تحریریه آناج تاکید کرد؛

بروکراسی و عدم اجرای قوانین؛ موانع تولید

متفکرآزاد گفت: اصلی‌ترین مشکلات در بحث تولید، در حوزه اجرای قانون و همچنین مشکلات مربوط به بروکراسی‌های زاید است.

گروه سیاسی آناج؛ تحریریه پایگاه خبری آناج در اولین روز کاری سال جدید میزبان یکی از نمایندگان جوان تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی‌بود. روح الله متفکرآزاد، عضو هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون آموزش و همچنین سخنگوی فراکسین تولید و کسب و کار مجلس با حضور در تحریریه آناج، ضمن تبریک سال جدید به موضوع اصلی این روزهای کشور اشاره داشت.

متفکرآزاد در این گفت‌وگو با توضیح مختصری از حضور یکساله خود در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در یکسال گذشته در کنار کارها و جلسات مختلف مجلس، از بیش از 60 کارخانه و کارگاه تولیدی در سطح استان بازدید و از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شده‌ام.

وی ادامه داد: سه مشکل عمده تولیدکنندگان در حوزه‌های بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای است از این رو فراکسیون تولید و کسب و کار، تصمیمات خوبی برای بهتر شدن شرایط اتخاذ کرده که قرار است به صحن علنی مجلس بیاید.

نماینده مردم تبریز با اشاره به طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تاکید داشت: طرحی را آماده کرده‌ایم که در آن، صدور مجوزهای لازم برای شروع کسب و کار به حداقلی ترین زمان ممکن برسد و بروکراسی‌های زاید حذف گردد.

متفکرآزاد با اشاره به بازدید امروز خود از چند مجموعه تولیدی در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز، گفت: بررسی‌های انجام شده نشان میدهد که بروکراسی مانع اصلی بر سر تولیدکنندگان است. در کنار این مانع، بحث سرمایه در گردش و همچنین ثبات در بخشنامه‌های اجرایی نیز از موضوعات مهم و مشکلات اصلی است.

وی افزود: بسیاری از تولیدکنندگان از نبود ثبات در بخشنامه‌های دستگاه‌های اجرایی گلایه‌مند هستند و این موضوع باید حل شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین با بیان اینکه در حوزه تقنین، مشکلی وجود ندارد خاطرنشان ساخت: اصلی‌ترین مشکلات در بحث تولید، در حوزه اجرای قانون است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام…باید‌تلاش‌این‌شود‌که‌برنامه‌ریزی‌وتصمیم‌گیری‌درمورد‌
  اقتصاد‌وصنعت‌کشاورزی‌وفرهنگ‌‌منطقه.از‌تهران‌به‌آذربایجان‌
  تفویض‌‌شودعناصر‌طرفدار‌انقلاب‌اسلامی‌وتشیع‌ناب‌میتوانند
  ااین‌درخواست‌به‌حق‌را‌داشته‌باشند‌والا‌همین‌وضعیت‌است‌
  طبیعت‌هم‌به‌حال‌خود‌رها‌شده‌وهر‌کس‌کلنگی‌برداشته‌ویلا‌میسازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *