• 10:34 قبل از ظهر

  • 1399-12-17

  • کد خبر: 7897

استاندار آذربایجان شرقی؛

مشکلی بابت تامین کالاهای اساسی در نوروز نداریم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: از بابت تامین کالاهای اساسی مردم در ایام نزدیک به عید نوروز نیز هیچ مشکلی در استان وجود ندارد و امیدواریم با مدیریت مناسب در این ایام بتوانیم شاهد ریشه کن شدن بیماری کرونا باشیم.

به گزارش آناج، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد توسعه تجارت استان‌های شمالغرب کشور که با محوریت بررسی موضوع بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ برگزار شد، گفت: حضور قدرتمند در کشور آذربایجان و مشارکت در بازسازی مناطق قره باغ، نقش مهمی‌در تحکیم ارتباطات منطقه ای و توسعه اقتصادی ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به تفویض مسئولیت توسعه تجارت به آذربایجان شرقی، بیان کرد: این مسئولیت، ماموریتی مهم برای تمامی‌استان‌های کشور بوده و صرفا به شمالغرب محدود نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی‌ایران با هرگونه اشغالگری مخالف است، تصریح کرد: جمهوری آذربایجان به لحاظ نزدیکی جغرافیایی، زبان مشترک، تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم نزدیک به ایران، می‌تواند مقصد تجاری مناسبی برای صادرات کالاهای ایرانی باشد و باید به موضوع بازسازی اراضی قره‌باغ به عنوان فرصتی مهم نگاه کرد.

رییس ستاد توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان، حضور قدرتمند شرکت‌های ایرانی فعال در خدمات فنی- مهندسی و کشت فراسرزمینی و نظایر آن را در این کشور خواستار شد.

وی افزود: حمایت‌های لازم را از فعالان بخش خصوصی با تدوین مشوق‌های سرمایه گذاری انجام می‌دهیم و بر این باور هستیم که تنها راه ممانعت از حضور نیروهای فرامنطقه‌ای، افزایش تعاملات تجاری و اقتصادی ایران در روند بازسازی قره باغ است.

وی، بالندگی اقتصادی و پویایی تولید و صنعت را وابسته به توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه برشمرد و عنوان کرد: موضوع صادرات و افزایش سهم صادرات در مبادلات تجاری با جمهوری آذربایجان باید به عنوان اولویتی مهم، بویژه برای استان‌های همجوار این جمهوری مورد توجه قرار گیرد.

پورمحمدی بیان کرد: کرونا و تحریم، از اصلی‌ترین عوامل ایجاد کننده مشکلات فعلی کشور هستند و بدون شک با تشریک مساعی داخلی و تقویت ارتباطات تجاری و بازرگانی با کشورهای همسایه می‌توانیم از این شرایط سخت نیز با موفقیت و سربلندی عبور کنیم.

وی با اشاره به رشد یک درصدی اقتصاد کشور در سال گذشته، اظهار کرد: در سایه عنایات الهی و تقویت نگرش اقتصاد مقاومتی در کشور، تحریم‌ها را روز به روز بی اثرتر کرده و با تکیه بر توانمندی‌های داخلی برای توسعه اقتصادی ایران اسلامی‌می‌کوشیم.

وی به افزایش میزان صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته و 9 ماهه نخست سالجاری نیز اشاره کرد و ادامه داد: این افتخار به سبب همراهی، همکاری و مردانگی بزرگمردان و فعالان بخش خصوصی استان انجام شده که باید از تلاش‌های مجاهدانه و ایثارگرانه این عزیزان در عدم تعطیلی کارخانجات و تعدیل نکردن نیروی انسانی قدردانی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *