• 3:32 بعد از ظهر

  • 1399-12-09

  • کد خبر: 7457

الهام علی‌اف: مدل کوچک از ارتش ترکیه در آذربایجان ایجاد می‌کنیم

رئیس جمهور آذربایجان در یک کنفرانس خبری گفت: ما در جنگ با استفاده از سیستم دفاعی ترکیه توانستیم موفقیت کسب کنیم. اکنون توافق‌نامه‌های جدیدی با ترکیه امضا شده است. از جمله سندی در مورد کمک نظامی متقابل. البته اگر تهدیدی بر علیه آذربایجان وجود داشته باشد مطمئن هستم که ترکیه به ما كمك خواهد كرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان، با امضای توافق‌نامه جدید با ترکیه گفت: بر اساس این توافقنامه، مدرن‌ترین سلاح‌های تولید شده در ترکیه به آذربایجان آورده خواهد شد. ما یک مدل کوچک از ارتش ترکیه در آذربایجان ایجاد خواهیم کرد. مدل نظامی‌ترکیه مطلوب‌ترین مدل برای ما است.

علی‌اف که به روش ویدئو کنفرانس در یک نشست خبری شرکت می‌کرد به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد.

بیشتر پرسش‌ها درباره مسئله ارمنستان، و روابط جمهوری آذربایجان و ترکیه بودند.

علی‌اف در این کنفرانس خبری اظهار داشت: جنگ اکنون به پایان رسیده است، ما خواهان صلح پایدار هستیم. صلح به نفع همه از جمله ارمنستان خواهد بود. ارمنستان باید این را درک کند. ارمنستان بداند که کوچکترین گامی‌که جهت انتقام بردارد از طرف آذربایجان به سخت‌ترین شکل پاسخ داده خواهد شد.

علی‌اف در بخشی از صحبت‌هایش اظهار داشت که آن‌ها هیچ مشکلی با جمعیت ارمنی در قره‌باغ ندارند و ارمنی‌ها را شهروندان خود می‌دانند و گفت که امکان زندگی در کنار هم برای ملت‌های آذربایجان و ارمنستان وجود دارد.

رئیس‌جمهوری آذربایجان در واکنش به برخی اظهارات رهبر خودخوانده “قره‌باغ” گفت: در قره‌باغ هیج زبان دیگری به غیر از زبان آذربایجان نمی‌تواند زبان رسمی‌اعلام شود.

الهام علی‌اف تأکید کرد: همه اسرای ارمنی جنگ قره‌باغ از اسارت آزاد شده‌اند، فقط تروریست‌ها و خرابکار‌های ارمنی در جمهوری آذربایجان نگه داشته می‌شوند.

وی با انتقاد از عملکرد صلحبانی روسیه گفت: ما از اقدامات غیرقابل درک صلحبانان روسی در راه دادن مخفیانه خارجی‌ها به قره‌باغ کوهستانی تعجب می‌کنیم.

رئیس‌جمهور آذربایجان، با اشاره به حمایت و پشتیبانی ترکیه در جنگ گفت: ترکیه نقش بسیار مثبتی را در کل منطقه بازی می‌کند. جهان کیفیت صنایع دفاعی ترکیه را دیده است. ما در جنگ با استفاده از سیستم دفاعی ترکیه توانستیم موفقیت کسب کنیم. اکنون توافق‌نامه‌های جدیدی امضا شده است. از جمله سندی در مورد کمک نظامی‌متقابل. البته اگر تهدیدی بر علیه آذربایجان وجود داشته باشد مطمئن هستم که ترکیه به ما کمک خواهد کرد. ما یک مدل کوچک از ارتش ترکیه را در آذربایجان ایجاد خواهیم کرد. مدل ارتش ترکیه مطلوب‌ترین مدل برای ما است.

الهام علی‌اف در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری مهر مبنی بر دخالت گروه‌های تروریستی در جنگ قره‌باغ اظهار داشت: هیچ گزارشی مبنی بر حضور هر گروه تروریستی در جنگ قره‌باغ وجود ندارد. متأسفم یک روزنامه‌نگار از یک کشور دوست چنین سوالاتی را مطرح می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    یه حرف جناب علی اف بسیار جالب هست. «در قره‌باغ هیج زبان دیگری به غیر از زبان آذربایجان نمی‌تواند زبان رسمی‌اعلام شود.»
    این قابل توجه اون معدودی که زیر بیرق علی اف و اردوغان سینه میزنن و تبدیل شدن به ابزار برای مقاصد اجنبی. شما نمیتونید معیارهای چندگانه داشته باشید از تمامیت ارضی ج آذربایجان و ترکیه حمایت کنید درحالی که دنبال تجزیه جایی باشید که در اون زندگی میکنید و ایضا از کسانی حمایت کنید که حقوق شهروندان خودشون رو به طور گسترده نقض میکنن و در عین حال مدعی حق و حقوق باشید. تکلیفتون باید مشخص باشه البته اگه قدرت درک و فهم اینجور مسائل رو داشته باشید! وگرنه همیشه مورد تمسخر خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *