• 10:35 بعد از ظهر

  • 1399-12-06

  • کد خبر: 7359

آشنایی با اولین باشگاه فوتبال در بستان‌آباد/ دیگر استعدادی نمی‌سوزد!

مالک اولین باشگاه فوتبال در شهرستان بستان‌آباد می‌گوید که با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای روستایی این باشگاه را تاسیس کرده است.

به گزارش آناج، امیرمحمد پاسدار، مالک جوان باشگاه فوتبال «آری‌آ» در شهرستان بستان آباد در خصوص نامگذاری و اهداف تأسیس این باشگاه به خبرنگار ما گفت: باشگاه آری‌آ (کلمه آری‌آ با حروف اختصاری از دو کلمه ایران و آذربایجان تشکیل شده که به معنای متحد و اولین بودن است) اولین باشگاه فوتبال در شهرستان بستان‌آباد است که با هدف حمایت از استعدادهای روستایی به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه استعداد روستایی به خاطر عدم برخورداری از تجهیزات، امکانات و آموزش مناسب ورزشی شرایط سخت‌تری برای شناسایی و شکوفا شدن دارد، لذا نیازمند توجه بیشتر است و ما فعالیت‌مان را در همین راستا و در رده پایه متمرکز کرده و گام برداشته‌ایم. معتقدیم این تفکر کم کم ریشه‌دار خواهد شد که استعداد روستایی خالص است و باید دوان دوان به سمتش رفت.

مالک باشگاه آری‌آ اعلام داشت: خوشبختانه در این راه خیلی از مربیان و پیشکسوتان فوتبال دست یاری به ما دادند؛ به عنوان نمونه آقای حسن آذرنیا مدیرعامل وقت باشگاه ماشین‌سازی دعوت ما را پذیرفته و جلسه‌ای پیرامون استعدادیابی برگزار کردیم. ما در این جلسه پیشنهاد تأسیس آکادمی‌باشگاه‌های ماشین‌سازی و تراکتور را در شهرستان بستان‌آباد ارائه کردیم. در ادامه با همکاری آقای باهنر ریاست آکادمی‌باشگاه تراکتور، اقدامات لازم برای تأسیس آکادمی‌این باشگاه را آغاز کردیم و ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد همکاری با تی‌تی‌ها خواهیم بود.

پاسدار با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما نگاه عادلانه‌ای روی استعدادها وجود ندارد و بسیاری از بازیکنان مستعد شناسایی و تربیت نمی‌شوند، تأکید کرد: باشگاه ما چون بر مبنای سیاست راه حل محور پایه‌گذاری شده است، به منظور رفع این مشکل راهکار اساسی اندیشیده‌ است. ما هم‌اکنون در حال اجرای آزمایشی طرحی تحت عنوان «استعدادیابی آنلاین» هستیم که این طرح در بستر فضای وب و مجازی انجام می‌شود و اجرای آن به کشف و پرورش استعدادها کمک شایانی خواهد کرد.

وی درعین حال عنوان داشت: ما اولین باشگاه در کشور هستیم که گروه مطالعه و تحقیق فوتبالی به معنای واقعی کلمه را در اختیار داریم. اعضای این گروه پست سازمانی دارند و برنامه‌ریزی‌ها از این گروه آغاز می‌شود که متصل به دانشگاه و ورزش است.

پاسدار همچنین به بهره‌گیری از مربیان جوان و باتجربه اشاره کرد و توضیح داد: گروه ما با بررسی همزمان فضای مجازی و واقعی اقدام به دعوت از استعدادها نموده و با تهیه تجهیزات سخت‌افزای و احیای زمینی خاکی که سال‌ها متروک مانده بود، تمرینات را شروع کردیم. این تمرینات درحال حاضر در سالن برگزار می‌شود و در ادامه به زمین چمن منتقل خواهد شد.

مالک باشگاه آری‌آ در پایان اظهار داشت: ما از تمامی‌دلسوزان ورزش استان علی‌الخصوص شهرستان بستان‌آباد دعوت می‌کنیم تا در این راه یار و یاور کادر فنی و بازیکنان ما باشند تا قدم‌های استوار و بزرگی در راستای شناسایی استعدادها و معرفی آن‌ها برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *