• 1:16 بعد از ظهر

 • 1399-12-05

 • کد خبر: 7222

واکنش فعالان فرهنگی تبریز به اقدامات سرمایه‌دار دوتابعیتی

پس از انتشار توضیحات پاشایی، بسیاری از فعالان فرهنگی و اجتماعی تبریز درباره اقدامات پولاد برای حمایت و به دست‌گیری تربیت دانش‌آموزان انتقاد کردند.

گروه سیاسی آناج؛ چند روز از برگزاری جلسه معاون وزیر آموزش‌پرورش و مدیرکل این وزارتخانه در آذربایجان‌شرقی با علی پولاد سرمایه‌دار ساکن ترکیه و مالک مجموعه لاله پارک تبریز نگذشته که حواشی و واکنش‌ها به برگزاری این جلسه همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به جزئیاتی از جلسه با پولاد اشاره کرده و گفته بود: در این جلسه که با حضور معاون وزیر برگزار شد، دستور جلسه مساعدت و حمایت آقای پولاد از آموزش و پرورش بود که البته ایشان درخواست اصلی خود را مبنی بر سپردن نخبگان مدارس ابتدایی به مجموعه‌های مدیریتی خودش و تربیت آنها میدانست که با این درخواست مخالفت شد و جلسه ناتمام ماند.

توضیحات پاشایی را از اینجا بخوانید

پس از انتشار توضیحات پاشایی، بسیاری از فعالان فرهنگی و اجتماعی تبریز به این خبر واکنش‌ نشان دادند. بیشترین انتقاد و تمرکز فعالان فرهنگی و اجتماعی تبریز بر روی نیت پولاد برای حمایت و به دست‌گیری تربیت دانش‌آموزان بود.

مهدی نعلبندی در بخشی از یادداشت خود درباره این موضوع نوشت: «ظاهرا صاحب هتل کایا به مدیر تعلیم و تعلم گفته نخبه‌هایتان را بدهید من تربیت کنم. آدم از شنیدنش بمیرد بر او حرجی نیست. جنابشان موسسه‌‌ای دارد که در آنجا همت مصروف می‌دارند از شاعر حکیم و عارف ایرانی، افسانه‌سرایی آتش‌‌پرست در آورند و از تبریز، شهری سکولار تا به عقد استانبولش در آورند، و اخیرا هم جرات کرده برای خرید نخبه‌های شهری که بارها پشت استانبول را به خاک آورده قیمت تعیین کند. به قول ادوارد سعید “غرب، ابتدا شرق را بر سطرهای سفرنامه‌ها فتح کرد”.»

محسن محمدزاده مسئول سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی‌دانش آموزان اینگونه واکنش نشان داده: با شناختی که از سیستم آموزش و پرورش و روابط و لابی‌های حاکم بر آن دارم، وقتی این خبر را شنیدم تنم لرزید. مسئولین ارشد استانی، نهادهای امنیتی و فعالین فرهنگی و رسانه‌ای نباید از کنار این خبر به راحتی بگذرند.

مرتضی بزرگی هم در بخشی از یادداشت خود نوشت: وقتی کتاب “شناسنامه ی تبریز” محصول پول است، وقتی همایش علمی‌پولاد در دانشگاه، محصول پول است، وقتی مسابقات قرآنی دستگاه قضا (سال نود و پنج) در هتل یک پولدار در تبریز برگزار میشود، وقتی رییس شهر با یک سرمایه دار سر سفره ی آنچنانی سور میدهد، یعنی خبرهای بد تمامی‌ندارد و از آن بدترها در راه است، چنانچه انتخابات شورا هم در راه است.

بسیاری دیگر از کاربران فضای مجازی به این خبر واکنش نشان داده‌اند که غالب محتوای این واکنش‌ها، انتقاد از تفکر پولاد برای تربیت دانش‌آموزان نخبه است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  با نگاهی به یادداشت و اندکی تعمل می‌توان دریافت که چرا عظیم زاده ها سرمایه گذاری ۳ میلیارد دلاری را در استان و زادگاه خود انجام نداده و غربتی می‌شوند نگاه تنگ نظرانه مدیران بومی که اخر آن امنیتی شده و اجازه ی هیچگونه رشدی به شهر یا استان نمیدهند تا اصفهان هشتمین شهر زیبای جهان نام بگیرد و جوانان این این شهر برای کارگری و یا نانوایی عازم پایتخت شده و سوژه ی فیلمهای فارسی شوند رسانه ها باید بیشتر در این مورد وسواس به خرج دهند تا تنگ نظران با رشد خود مانع رشد این منطقه از خاک عزیز ایران نشوند

  من دیدگاهم این است که نخبه ای که نامش در جهان سر و صدا کرد.اقای رضا کهولی الان کجا تشریف دارند و به این هم کاری ندارم که دور بر اقای پولاد را افرادی نا معلوم و مجهول احاطه کرده اند…

  سیاست‌حاکمیت‌اینست‌که‌سرمایه‌‌سرمایه‌داران‌وهمچنین‌
  متخصصین‌ونیروی‌کار‌ماهرازآذربابجان‌به‌مناطق‌فارسزبان‌سرازیر
  شودکه‌عملااینطوری‌شده‌ونوددرصدشان‌رفتند‌برویددرکرمان‌
  مشهد‌سمنان‌اصفهان‌‌تهران.و…..اگریک‌رسانه‌از‌هر‌طیف‌از‌
  آمدن‌سرمایه‌داران‌ناراحت‌بودبرعکس‌استقبال‌میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *