• 3:16 بعد از ظهر

  • 1399-12-04

  • کد خبر: 7172

کمال قلیچدار اوغلو:

دولت ترکیه به جای خدمت، به تُرک یا کُرد بودن مردم کار دارد!

رهبر حزب جمهوری خلق، حکومت ترکیه را به ناکارآمدی در توسعه و اشتغال‌زایی و تبعیض قومی و مذهبی متهم کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خلق (CHP)، در یک جلسه ویدیو کنفرانس با روسای انجمن‌های استان بورسا شرکت کرد.

قلیچدار اوغلو در این نشست به توضیح درباره نظام  پارلمانی تقویت‌شده پرداخت و اظهار داشت: در این سیستم قدرت و اختیارات بین سه نهاد مختلف تقسیم می‌شوند و صرفاً قدرت در دست یک نفر نخواهد بود. نهاد قانون‌گذاری، و  نمایندگان مجلس به وسیله شهروندان انتخاب می‌شوند. آن‌ها مسئول قانون‌گذاری و تصویب بودجه هستند. نهاد اجرایی مسئول اجرای این قوانین است. سومین نهاد هم قوه قضاییه است، و این نهاد باید بتواند بی‌طرفانه تصمیم‌گیری کند. اگر بتوانیم این سیستم را اجرایی کنیم، به پارلمان قدرت داده‌ایم.

قلیچدار اوغلو در ادامه گفت: دولت ترکیه از کمبود یک چیز رنج می‌برد و آن هم آدم با شرف است. یک آدم با شرف در این دولت پیدا نمی‌شود. آدمی‌که به جای خدمت به جیب خودش به مردم خدمت کند وجود ندارد. اگر باشد مشکلات ما حل می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: به من و حزب جمهوری خلق اتهام همکاری با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) می‌زنند. من تنها رهبر حزبی هستم که به پ.ک.ک حمله کرده است.

قلیچدار اوغلو با بیان اینکه وظیفه حکومت توسعه کشور و اشتغال‌زایی و نان‌آوری برای شهروندان است، گفت: در کشور ما این وظیفه رها شده و به جایش از مردم می‌پرسند کُرد هستید یا تُرک؟ علوی هستید یا سنی؟ در حالی که وظیفه حکومت این است که بپرسد آیا شما شغلی دارید؟ فرزندانتان امکان تحصیل دارند یا نه؟

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    عین کشورما که همه چیز بر مبنای پارس و فارس گرایی تعریف میشود..کلر پارس – پارس خودرو – پارس خزر – نفت پارس – پرشیا – پرشین – فارسی را پاس بداریم….در چشم خود درخت را نمی بینیم ولی در چشم دیگران دنبال موی پلک میگردیم….

    در ایران هم به جای خدمت به مردم به فارس بودن اهمیت می دهند. شهر بزرگ تبریز از نظر بودجه در رده دوازدهم کشور قرار داردو هم ردیف شهرهای کوچک. اصفهان – خراسان- فارس – خوزستان – البرز و … به خاطر فارس زبان بودن همواره بالاتر از تبریز و استان آذربایجان هستند. الان هم می خواهند زبان ترک را حذف و زبان آذری !! را جایگزین آن کنند.شما بگویید زبان آذری یعنی چه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *