• 2:57 بعد از ظهر

  • 1399-11-30

  • کد خبر: 6831

طباطبایی

فرزند طباطبایی به تیم بایدن پیوست/ از قضا سرکنگبین صفـرا فزود

ظاهرا گفته‌ها، عقاید و تربیت خانوادگی طباطبایی مانند برخی دیگر از همفکران غرب‌گرای او متناقض از آب درآمده و فرزند او قرار است در دولتی خدمت کند که شدیدترین تحریم‌ها و فشارها را علیه مردم ایران تصویب و به اجرا درآورده است.

به گزارش آناج، آرین طباطبایی، فرزند سید جواد طباطبایی، فیلسوف غرب‌گرای ایرانی و از شارحان نظریه مشهور ایرانشهری، روز گذشته از حضور خود در تیم وزارت امورخارجه آمریکا خبر داده است.

آرین طباطبایی که اصالتا تبریزی بوده و از کودکی در آمریکا زندگی میکند، محقق اندیشکده «رند»، مدیر گروه و استاد مطالعات امنیتی دانشگاه جرج‌تاون است. او گفته است که به عنوان مشاور ارشد معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا فعالیت خواهد کرد.

جواد طباطبایی از جمله افرادی است که قائل به ناسیونالیسم افراطی منهای اسلام سیاسی بوده و ظاهرا گفته‌ها، عقاید و تربیت خانوادگی او نیز مانند برخی دیگر از همفکران غرب‌گرای او متناقض از آب درآمده. فرزند طباطبایی در دولتی خدمت خواهد کرد که شدیدترین تحریم‌ها و فشارها را علیه مردم و کشور ایران تصویب و به اجرا درآورده است.

برخی از طرفداران این جریان فکری، معتقدند که نظریه و اندیشه ایرانشهری سابقه دیرین دارد و هیچگاه متعلق به طباطبایی نبوده است. آنها اینگونه عنوان می‌کنند که طباطبایی صرفا شرحی بر نظریه نوشته و نه‌تنها لیدر این جریان محسوب نمی‌شود، بلکه شرحی ناقص انجام داده و نسبتی با هویت دینی و قومی‌ملت ایران پیدا نکرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام…اندیشه‌ایرانشهری‌که‌سیاست‌جاریه‌است‌که‌از‌یکصد‌سال‌
    پیش‌درمورد‌اقلیم‌بیچاره‌آذربایجان‌شیعه‌درحال‌اجراست‌آقای‌
    طباطبایی‌هم‌یکی‌از‌توجیه‌کنندگان‌این‌سیاست‌است‌خود‌‌امثال
    آناج‌هم‌‌در‌این‌مسیر‌است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *