• 1:07 بعد از ظهر

  • 1399-11-27

  • کد خبر: 6549

مصباحی مقدم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تشریح کرد؛

اهداف شورای وحدت در انتخابات1400/ هیچ بحثی درباره لاریجانی نداشتیم

مصباحی مقدم اظهار داشت: جامعه روحانیت مبارز نمی‌خواهد خود کاندیدا داشته باشد؛ بلکه می‌خواهد میزبانی کند. همه احزاب را جمع کند تا احزاب اصولگرا اجماع کنند و با انتخاب خودشان و با راه‌اندازی تشکیلاتی که جامعه روحانیت هم در آن فعال است، بگویند که چه می‌خواهند انجام دهند.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره شائبه‌های شکل گرفته پیرامون رفتار انتخاباتی شورای عالی وحدت و حمایت این شورا از علی لاریجانی اینگونه توضیح داد: هیچ‌گونه بحثی در مورد آقای لاریجانی در جامعه روحانیت مبارز صورت نگرفته است. اینکه جامعه روحانیت در پی روی کار آمدن آقای لاریجانی است و دیگران به دنبال اقای رئیسی هستند، یک القاء از سوی دیگران است. آقای رئیسی خود عضو جامعه روحانیت مبارز است و هیچ‌گاه از عضویت جامعه کنار نرفته است. در انتخابات گذشته نیز به ایشان رای دادیم و هیچ گونه تردیدی در حمایت از اقای رئیسی نداریم.

عضو شورای عالی وحدت ادامه داد: جامعه روحانیت مبارز نمی‌خواهد خود کاندیدا داشته باشد؛ بلکه می‌خواهد میزبانی کند. همه احزاب را جمع کند تا احزاب اصولگرا اجماع کنند و با انتخاب خودشان و با راه‌اندازی تشکیلاتی که جامعه روحانیت هم در آن فعال است، بگویند که چه می‌خواهند انجام دهند.

وی با بیان اینکه درصدد فعال کردن وحدت بین مجموعه هستیم، افزود: برای همین هم جامعه روحانیت، شورای عالی وحدت را شکل داد تا وحدت بر مجموعه حاکم شود. طبق بحث‌های اخیر ممکن است در صورت اجماع، یک مجموعه واحدی شکل بگیرد که تحت عنوانی مثل شورای وحدت و ائتلاف باشد. احتمالا هیئت‌های اجرایی دو شورا نیز در هم ادغام شود.

مصباحی مقدم ادامه داد: از تشکل‌های زنان و زنان فعال در حوزه سیاست هم برای شرکت در شورای عالی وحدت دعوت کردیم. از تشکل‌های جوانان هم دعوت کردیم که نماینده خود را معرفی کنند. به طور کلی شورای عالی وحدتی شکل گرفته و به دنبال آن هستیم که از ائتلاف هم به این شورا بپیوندند. این ممکن است به نتیجه برسد یا نرسد، اما اگر هم به وحدت نرسیدیم همدیگر را تخریب نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *