• 9:13 قبل از ظهر

  • 1399-11-25

  • کد خبر: 6335

آذربایجان‌شرقی از بن‌بست خارج می‌‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه شمال‌غرب را برای خارج شدن استان از بن‌بست ارتباطی ضروری دانست و بر ارائه طرح توجیه اقتصادی این موضوع از سوی دستگاه‌های مسوول استانی به وزارت امور خارجه تأکید کرد.

به گزارش آناج، محمدرضا پورمحمدی در نشست بررسی موضوع بازگشایی خط ریلی ایران به کشورهای همسایه شمال‌غرب با اشاره به بازدید وزیر امور خارجه از مرز ایران و نخجوان، اظهار داشت: هدف اصلی دکتر ظریف از این بازدید، بررسی امکان بازگشایی خط ریلی جلفا و نخجوان بود که نقش بسیار مهمی‌در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به مسوولیت جدید استان برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان و مشارکت در بازسازی قره‌باغ، گشایش این مسیر ریلی فوق‌العاده اهمیت دارد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: موضوع بازگشایی این خط ریلی را هفته آینده در نشستی با وزیر امور خارجه مطرح و طرح توجیه اقتصادی این موضوع را که از سوی دستگاه‌های مسوول استانی تهیه می‌شود، ارائه خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اثرات بازگشایی خط ریلی ایران با کشورهای همسایه شمال‌غرب، متذکر شد: تحقق این امر از نظر ارتباطات تجاری و دسترسی به بازار منطقه اوراسیا همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل ‌و نقل کالا به کشورمان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تحقق این موضوع نیازمند رایزنی‌های سیاسی و توافق با کشورهای همسایه است، افزود: پس از توافق‌های لازم، تقویت زیرساخت‌های ریلی در داخل کشور را به صورت جدی از دستگاه‌های مسوول پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *