• 12:34 قبل از ظهر

  • 1399-11-21

  • کد خبر: 6010

آناج بررسی می‌کند؛

تراکتور در دو راهی نیم‌فصل/ تا سه نشه بازی نشه!

تراکتور برای سومین فصل پیاپی در نیم‌فصل مسابقات لیگ برتر فوتبال سر دو راهی قرار گرفته است!

به گزارش آناج، وضعیت نیمکت تراکتور بعد از اخراج علیرضا منصوریان درحالت بلاتکلیفی قرار گرفته و با وجود اینکه مسعود شجاعی هدایت این تیم را به صورت موقت پذیرفت اما این انتخاب کلاف پیچیده سرمربیگری در این تیم را باز نکرده و این موضوع همچنان بصورت معما باقی مانده است.

دو فرضیه برای آینده نیمکت تراکتور می‌توان متصور بود. نخست اینکه مسعود شجاعی به عنوان سرمربی دائمی‌انتخاب شده و همچنان به کارش در این تیم ادامه دهد. در این حالت تقویت کادر فنی تراکتور باید مدنظر باشد چراکه این تیم از لحاظ فنی با مشکلاتی روبرو است.

دوم اینکه سرمربی جدید انتخاب شده و وضعیت نیمکت تراکتور بدین صورت مشخص گردد. در این حالت نیز گزینه احتمالی داخلی خواهد بود چراکه هنوز ممنوعیت جذب مربی خارجی همچنان پابرجا بوده و بعید به نظر می‌رسد که این قانون حداقل در فصل جاری لغو شود.

آنچه که از شواهد و قرائن پیداست باشگاه تراکتور تمایل بسیار زیادی به سرمربیگری مسعود شجاعی دارد و حتی با وجود نتایج ضعیف اخیر، مسئولان این باشگاه چاره کار را در این گزینه می‌بینند. البته با تفکر تقویت تیم که نقاط ضعف برای نیم‌فصل دوم بصورت کامل برطرف شود.

در این میان، تنها موردی که مسئولان باشگاه تراکتور را برای انتخاب مسعود شجاعی مردد کرده است، عملکرد ضعیف هفته‌های گذشته بوده که نارضایتی هواداران را نیز به دنبال داشت. این عملکرد دو دستگی هم در بین هواداران ایجاد و کار را به مراتب سخت کرده است.

در خصوص فرضیه دوم هم باید به سبد موجود در بازار اشاره کرد که از سرمربی آزاد با نام بزرگ خالی است. مگر اینکه تراکتور سراغ مربیانی برود که تحت قرارداد با باشگاه‌های دیگر هستند و بتواند موافقت باشگاه‌ را برای این انتقال فراهم کند که امری مشکل و هزینه‌بر به نظر می‌آید.

از سویی، حضور در سه جبهه دیگر در ادامه فصل بر حساسیت این انتخاب می‌افزاید، جایی که تراکتور در تک بازی سوپرجام کشور به مصاف پرسپولیس خواهد رفت و کارزار بزرگ لیگ قهرمانان آسیا نیز پیش‌رو بوده و در جام حذفی به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی خود خواهد بود.

با این تفاسیر باید دید سرنوشت نیمکت تراکتور برای نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال چه خواهد بود؟ نکته جالب اینکه این سرنوشت مشابه با دو فصل گذشته است و تیم محبوب پرشورها در سومین سال خصوصی‌سازی خود برای سومین فصل پیاپی تحت هدایت سرمربی موقت به نیم‌فصل می‌رسد.

خاطرنشان می‌گردد، در لیگ هجدهم محمد تقوی بعد از جدایی جان توشاک هدایت تراکتور را به صورت موقت تا نیم‌فصل برعهده داشت که انتخاب جرج لیکنز بلژیکی به حضور او خاتمه داد اما در لیگ نوزدهم ساکت الهامی‌پس از جانشینی موقت مصطفی دنیزلی در نیم‌فصل حکم سرمربی دائمی‌گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    تنها یک انتخاب داریم سرمربی بزرگ
    با توجه به شرایط موجود بهترین گزینه ، الهامی است تا آخر فصل – بعد از آن محدودیت خارجی برداشته شده و تراکتور با یک مربی عالی بایستی ادامه دهد

    مهمتر خرید بازیکن‌های درجه یک است و استخدام سرمربی خوب و بومی مثل کمالوند و خطیبی …و یا کیروش

    یه مربی بزرگ خارجی مثل کیروش یا جان توشاک به زمان نیاز داره .تا تیم رابسازه.متاسفانه زنوزی که هیچی از فوتبال نمیفهمه مربی بزرگی را مثل جان توشاک را فرصت ندادتا تراکتور رویایی رابسازه.در عوض میخواد به شجاعی که سابقه مربیگری نداشته چندین سال فرصت بده.اگر مبنا مربی باشه تیم نتیجه میگیره.همانطور که برانکو طارمی ورضاییان بی انظباط را کنار گذاشت.وچهار بار پیاپی قهرمان لیگ برتر شد.یا کیروش رحمتی وعقیلی را کنار گذاشت وتیم مستقیما جام جهانی رفت.واگر آقای زنوزی سابقه فوتبالی داشت.وتو کار جان توشاک بزرگ دخالت نمیکرد ومیذاشت مربی بازیکنی مثل دژاگه وشجاعی را از عمد یا طبیعی خوب تمرین نمیکنه وشرایط بازی نداشت نیمکت نشین میکرد .حساب کار بدست سایر بازیکنان هم در میومد .وتیم شکل واقعی خودشو را میگرفت.همین الان هم توشاک بهترین گزینه هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *