• 10:42 بعد از ظهر

  • 1399-11-06

  • کد خبر: 4775

قدردانی شاهین مصطفی‌یف از مواضع ایران در جنگ قره‌باغ

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با قدردانی از مواضع ایران درخصوص بحران قره‌باغ به برنامه‌های پیش‌روی دولت جمهوری آذربایجان برای استفاده از ظرفیت‌های مربوط به مناطق آزاد شده در برقراری ثبات و توسعه اشاره و برخی طرح‌های اقتصادی، ترانزیتی و حمل و نقل در منطقه را تشریح کرد.

گروه ترکیه و قفقاز آناج؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دیدار با شاهین مصطفی‌یف معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان که عهده‌دار مسوولیت طرف آذربایجانی در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور است، آخرین تحولات روابط در حوزه اقتصادی و دیگر همکاری‌های مهم فی‌مابین دو کشور را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

ظریف در این دیدار با قدردانی از جایگاه ویژه شاهین مصطفی‌یف و تلاش او در تحقق همکاری‌های دو کشور به ویژه با توجه به دستاورد‌های نشست اخیر کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی که طی هفته گذشته در تهران برگزار شد، آمادگی ایران در ورود جدی و موثر در حوزه بازسازی مناطق آزاد شده خصوصا در ابعاد انرژی، فنی- مهندسی، کشاورزی، مین‌روبی و تعمیر مساجد و اماکن تاریخی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.

شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع ایران درخصوص بحران قره‌باغ به برنامه‌های پیش‌روی دولت جمهوری آذربایجان برای استفاده از ظرفیت‌های مربوط به مناطق آزاد شده در برقراری ثبات و توسعه اشاره و برخی طرح‌های اقتصادی، ترانزیتی و حمل و نقل در منطقه را تشریح کرد.

وی دستاورد‌های چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در زمینه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مین‌زدایی، استفاده از شرکت‌های ایرانی برای بازسازی مناطق آزاد شده، همکاری در حوزه کشاورزی، بازسازی اماکن مذهبی و فرهنگی، حمل و نقل و لجستیک، راه آهن، ساخت پل و ارائه تسهیلات برای حمل بار از مبدا ایران و بدون نیاز به تخلیه در گمرکات جمهوری آذربایجان، توضیحاتی ارائه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    خب معلومه که نمیاد بگه نه ما رابطه خوبی نداریم نمیخوایم ایران تو ازسازی مشارکت کنه مهم صحنه عمل هست سیاست متقابل خودشون رو نشون میدن چند درصد کل پروژه بازسازی عظیم قره باغ میدن دست ایران؟ مهم اینه. که البته باید نگاهی به چند سال اخیر و اقدامات بیندازیم تا منطقی تر بتونیم نظر بدیم مشخصا سهم برابری برای مثلا ترکیه و ایران نمیشود متصور بود چون سالیان گذشته این دو کشور مواضع متفاوتی در بابا قره باغ به نمایش گذاشته اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *