• 11:35 قبل از ظهر

  • 1399-11-02

  • کد خبر: 4461

تبریز و ماجرای پرابهامِ یک میلیون اصله درخت!

مدیرعامل سیما منظر شهرداری تبریز در برنامه تلویزیونی مدعی شد، دو فاز اول کاشت یک میلیون اصله درخت در تبریز انجام شده است.

به گزارش آناج، مسعود برزگر جلالی، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در روزهای گذشته در برنامه “تبریزیم” آمار عجیبی ارائه کرد که در ماه‌های گذشته توسط برخی کارشناسان و حتی اعضای شورای شهر به چالش کشیده شده بود.

برزگر جلالی در این برنامه با تاکید بر اهمیت مساله محیط زیست مدعی شد که دو فاز از کاشت یک میلیون اصله درخت انجام شده و فاز سوم آن در هفته درختکاری آغاز خواهد شد. با توجه به اظهارات مدیرعامل سازمان سیما منظر و وعده‌ای که در ابتدای سال برای کاشت یک میلیون درخت داده شده بود، طبق یک آمار سرانگشتی در دو فاز اول این طرح باید 700 هزار اصله درخت در تبریز کاشته شده باشد.

کاشت 700 هزار اصله درخت برای شهری باوسعت تبریز اگرچه زیاد نیست اما چشمگیر است و در حداقلی‌ترین حالت باید کاشت این تعداد درخت در شهر به چشم می‌آمد. در حالیکه مدیرعامل این سازمان به یک آمار کلی در خصوص اجرای دوفاز از این طرح بسنده کرد، در سایت سازمان سیما منظر هم خبری از اینکه چه تعداد درخت و در کدام مناطق کاشته شده است، وجود ندارد!

طرح کاشت یک میلیون درخت در شهر تبریز طرح مناسبی برای فضای سبز بود که البته ارائه آمارهای عجیب و غریب برای آن توسط مدیران شهرداری، داد برخی از اعضای شورا را هم در آورده بود و برخی اعضا معتقد بودند که کاشت یک میلیون اصله درخت تحول عظیمی‌برای فضای سبز شهر است اما چنین طرحی اجرایی نشده و آمارهای ارائه شده اشتباه است.

از سوی دیگر برخی اعضای شورا مانند محرم محمدزاده هم معتقد بودند در حالیکه بسیاری از درختان کهن سال در تبریز در سایه بی‌توجهی شهرداری از بین می‌روند، شهرداری به دنبال آمار و کاشت درختچه‌های کوچک است در حالیکه اولویت با حفظ فضای سبز فعلی است.

با تمام این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا در فاز سوم مشخص خواهد شد که حدود 300 هزار اصله درخت در کدام مناطق کاشته شده است یا خیر!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *