• 17:45

  • 1401-05-27

  • کد خبر: 42537

تارتار: بودجه رقابت با مدعیان را نداریم/ تنها برای ۳ امتیاز بازی می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان تأکید کرد، این تیم بودجه رقابت با تیم‌های مدعی را ندارد و تنها می‌تواند حریفی سرسخت برای آنها باشد.

به گزارش آناج به نقل از تسنیم، مهدی تارتار در نشست خبری پیش از دیدار ذوب‌آهن اصفهان مقابل تراکتور تبریز که از ساعت 18:30 فردا (جمعه) برگزار می‌شود، اظهار داشت: درباره بازی باید بگویم که در فصل جاری بازی‌ آسان نداریم و همه تیم‌ها خوب تجهیز شده و سرمایه‌گذاری کردند و مربیان خوبی به خدمت گرفتند. فردا هم با تیم ریشه‌دار تراکتور بازی داریم. هر دو تیم از تیم‌های بااصالت فوتبال ما هستند و امیدوارم بازی زیبایی باشد و همه از این بازی لذت ببرند.

وی در ادامه افزود: خیلی دوست داشتیم که هواداران در ورزشگاه حضور داشته باشند و بازی را از نزدیک ببینند، ولی مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود تا هرچه سریع‌تر تماشاگران به ورزشگاه بیایند. امیدوارم بتوانیم با یک بازی خوب و با تمرکز بالا و سعی و تلاش فراوان تیم خوب تراکتور را شکست دهیم. ما فقط برای سه امتیاز بازی می‌کنیم. از روزی که من مربیگری کرده‌ام همیشه به بازیکنانم گفتم که سه مساوی ارزش یک برد را دارد و بهتر است که همه بازی‌ها را برای بردن بازی کنیم و اگر یک بازی را هم شکست بخوریم خیلی زود می‌توانیم برای جبران بازی کنیم، بنابراین فردا هم برای پیروزی بازی خواهیم کرد و امیدوارم هر تیمی که استحقاق بردن دارد، به حقش برسد.

تارتار در پاسخ به این سؤال که «عدم حضور تماشاگران در بازی فردا می‌تواند به ذوب‌آهن کمک کند؟»، گفت: برای تیم‌هایی که تازه به لیگ برتر می‌آیند و یا تیم‌هایی که بازیکنان جوان دارند می‌تواند تأثیرگذار باشد، ولی تیم ما ریشه‌دار و بزرگ است و یک تیمی است که در فینال آسیا بازی کرده و شخصیت لازم را برای بازی خوب مقابل تماشاگران پرشور را دارد. فکر نمی‌کنم عدم حضور تماشاگران روی عملکرد تیم ما تأثیری داشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: ما قطعاً مقابل تراکتور برای برد بازی خواهیم کرد و با توجه به اینکه در بازی قبل هم نتوانستیم به پیروزی برسیم برای پیروزی تلاش می‌کنیم، ولی مساوی هم برای ما بد نخواهد بود.

«ذوب‌آهن فصل گذشته در جایگاه هفتم لیگ قرار گرفت. در این فصل چه هدفی خواهید داشت؟»، وی در پاسخ به این پرسش خاطر نشان کرد: ببینید کار خیلی سخت است. امسال واقعاً تیم‌ها خیلی خوب تجهیز شده و سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده‌اند. به تیم‌های خوب سال گذشته، تراکتور هم اضافه شده است و باید یادی هم از زنوزی کنیم که از جیبش هزینه کرده و کار بزرگی انجام می‌دهد و با تیم‌های مدعی رقابت می‌کند. در این بین کار ما سخت شده است. ما تیم خوبی هستیم و بچه‌های ما این موضوع را می‌داند و بازیکنان ما برای اینکه بزرگ شوند باید با بزرگان رقابت کنند و ما هم تصمیم گرفتیم که با تمام توان بجنگیم و رقابت کنیم و دوست داریم ضمن دفاع از جایگاه فصل گذشته‌مان نیم‌نگاهی هم به جایگاه بهتر داشته باشیم.

تارتار در واکنش به طرح این موضوع که در این فصل مربیان و بازیکنان خارجی زیادی به لیگ ما اضافه شدند، آیا می‌توانیم در این شرایط انتظار حضور بازیکنان جوان در فصل جدید باشیم، گفت: اگر یک مربی باکارنامه مثل مربیانی که الان به ما اضافه شدند و یا بازیکنی که رزومه داشته باشند به فوتبال‌مان اضافه کنیم قطعاً می‌توانند به فوتبال ما کمک کنند. من با اینکه مربی جوانی نیستم، اما همیشه به دنبال این هستم که ببینم مربیان جدید خارجی چه ایده‌ و فلسفه‌ای دارند تا از آنها الگوبرداری کنم. قطعاً گذر زمان به ما کمک می‌کند تا از آنها یاد بگیریم. بازیکنان جوان هم می‌توانند از حضور بازیکنان جدید کمک بگیرند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که با توجه به خط هافبک قوی تراکتور، فردا بازی‌سازی را از خط دفاع انجام خواهند داد، تصریح کرد: این موضوع را باید فردا در زمین پیاده کنیم و از الان نمی‌توانیم بگوییم. بازیسازی از خط دفاع معمولاً با توجه به پرس حریف است و اگر حریف خوب ما را پرس کند مجبوریم تاکتیک دیگری داشته باشیم، ولی اگر پرس آنها ضعیف باشد ما از عقب هم می‌توانیم بازیسازی خوبی داشته باشیم.

تارتار در پاسخ به این سؤال که همچنان دنبال جذب تمیروف هستند، تأکید کرد: ما در حال حاضر در خط حمله تکمیل هستیم و نیازی به بازیکن نداریم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در هفته چندم به تیم ایده‌آلش دست پیدا می‌کند، گفت: سال دومی هست که من در ذوب‌آهن فعالیت دارم و به نظرم تیم ما تا 80، 90 درصد حفظ شده است و به ایده‌آل‌های‌مان رسیدیم، اما بودجه لازم برای رقابت با تیم‌های مدعی را نداریم و فقط می‌توانیم حریف سرسختی برای آنها باشیم تا به راحتی نتوانند ما را شکست دهند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌‌آهن راجع به محروم و مصدوم تیمش خاطرنشان کرد: محروم ما نادر محمدی است که هفته گذشته اخراج شد، ولی بقیه بازیکنان را در اختیار داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.