• 13:08

  • 1401-05-24

  • کد خبر: 42237

مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی در آذربایجان‌ شرقی

مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی با ثبت نام علاقه‌مندان در تارنمای جشنواره در آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

به گزارش آناج، بر اساس فراخوان دبیرخانه، نوجوانان، بزرگسالان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های علاقه‌مند می توانند ثبت نام کنند.

آنها برای ثبت نام و بارگذاری قصه‌های خود می‌توانند تا ۳۱ مرداد ماه با مراجعه به تارنمای kanoonfest.ir ضمن ثبت‌نام، قصه‌های خود را بارگذاری کنند یا فایل آن را به یکی از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در  استان و یا به دبیرخانه استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی تحویل دهند.

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی امسال در ۲ بخش ملی و بین‌المللی برای علاقه‌مندان ۱۲ تا ۱۸ سال (نوجوانان)، ۱۸ سال به بالا (بزرگسالان) و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برگزار می‌شود.

در این جشنواره هم‌چنین قصه‌گویان در بخش «آیینی سنتی» و «قصه گویی به زبان اشاره» نیز رقابت خواهند کرد.
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش‌های «قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای» و «پادکست قصه‌گویی» نیز پذیرای علاقه‌مندان است.

در بخش علمی این جشنواره از پژوهشگران خواسته شده در بخش‌های جستار، مقاله علمی، کتاب و پایان نامه آثار خود را از طریق تارنمای جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

آیین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و ملی و بین المللی همزمان با شب یلدا برگزار خواهد شد.
مرحله استانی جشنواره شهریور ماه سال جاری و پس از انتخاب اولیه از بین آثار ارسالی در تبریز اجرا می‌شود.

در بیست و سومین جشنواره ملی قصه گویی، دو اثر علمی و پژوهشی از آذربایجان شرقی برگزیده شدند؛ در آن جشنواره اثر جستارنویسی سولماز صادق‌زاده نصر آبادی با عنوان “از اثر انگشت تو تا اثر انگشت تو” و پایان نامه محبوبه قاسم شیرازی با عنوان “واکاوی تجارب معلمان قصه‌گو در ارتباط با نقش قصه در اجرای اثر بخش برنامه درسی دوره ابتدایی” به عنوان برگزیده بخش علمی، معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.
۳۰ آذرماه همزمان با شب یلدا به عنوان روز ملی قصه‌گویی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.