• 15:15

  • 1401-05-24

  • کد خبر: 42230

بازی‌های کشورهای اسلامی؛

ناکامی ناباورانه وزنه‌بردار ملی‌پوش آذربایجان‌شرقی/ دست حقوقی به مدال نرسید

وزنه‌بردار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی و دارنده نشان برنز مسابقات قهرمانی جهان در جریان برگزاری بازی‌های کشورهای اسلامی در عین ناباوری موفق به کسب مدال نشد.

به گزارش آناج، پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی 2022 به میزبانی شهر قونیه در ترکیه ظهر امروز (دوشنبه) با برگزاری مسابقات وزنه‌برداری پیگیری شد و امیر حقوقی اسکوئی، ملی‌پوش آذربایجان‌شرقی در دسته 102 کیلوگرم به روی تخته رفت.

حقوقی در یک ضرب کار خود را با وزنه 165 کیلوگرم آغاز کرد که موفق شد این وزنه را به راحتی مهار کند اما در حرکت‌های دوم و سوم خود به ترتیب در مهار وزنه‌های 171 و 173 کیلوگرم ناکام بود.

وی در دو ضرب نیز در اولین حرکت وزنه 202 کیلوگرم را بالای سر برد. او سپس موفق به مهار وزنه 211 شد اما در حرکت سوم خود از ثبت وزنه 217 کیلوگرم ناکام ماند تا حرکت 213 کیلوگرم دو ضرب و 376 کیلوگرم مجموع برای او به ثبت برسد.


با این عملکرد، حقوقی در یک ضرب در رده پنجم قرار گرفت و در دو ضرب و مجموع نیز به ترتیب چهارم و پنجم شد و از دستیابی به مدال بازماند.

در این دسته، رسول معتمدی دیگر نماینده کشورمان با مهار وزنه‌های 177 در یک ضرب، 223 در دو ضرب و مجموع 400 کیلوگرم مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاده و به سه مدال طلا دست یافت.

ناگفته نماند، دست امیر حقوقی درحالی در این مسابقات به مدال نرسید که او سال گذشته در رقابت‌های قهرمانی جهان با کسب نشان برنز تاریخ‌ساز شده و اولین مدال‌آور وزنه‌برداری استان لقب گرفته بود.

جدول نهائی مسابقات دسته 102 کیلوگرم به قرار تصویر زیر است:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.