• 19:44

  • 1401-05-20

  • کد خبر: 41901

در نشست خبری همایش آشنایی با ثبت و فروش مالکیت معنوی آثار هنری مطرح شد:

فروش مالکیت معنوی آثار هنری در متاورس/ همه چیز درباره NFT

مختاری گفت:هنرمندان ما می‌توانند با آموزش در این همایش، مالکیت معنوی آثار هنری خود را به فروش برسانند و تا زمانیکه این مالکیت فروخته می‌شود صاحب آن هم از آن بهره می‌برد.

به گزارش آناج، مرتضی مختاری در نشست خبری همایش آشنایی با ثبت و فروش مالکیت معنوی آثار هنری(NFT) اظهار داشت: وضعیت بازار بورس در سال ۹۶ بر اساس عدم آگاهی مردم و تحریک پذیری مردم توسط بورس و دولت به فاجعه ای تبدیل شده که هنوز هم درست نشده و همان اتفاق در خصوص ارزهای دیجیتال رخ داد.

وی ادامه داد: متاسفانه فاز سه این اتفاقات هم مربوط به NFT و متاورس است که همه در حال خرید و فروش زمین هستند در حالیکه اگر آموزش داده شود، می‌توان از این بازار استفاده بسیار خوبی کرد.

کارشناس ارشد حوزه رمز ارز با بیان اینکه سیما هنر آرکا پیشنهاد داد که توان برگزاری همایش در خصوص NFT را دارد، گفت: هنرمندان ما می‌توانند این کار را یاد گرفته و هم درآمدزایی کنند و هم این بازار را یاد بگیرند و بر اساس آموزش از آن استفاده کنند. با تبدیل آثار هنری به nft تا زمانیکه آن اثر استفاده می‌شود به صاحب اثر مبلغی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه متاورس گسترش یافته و در آنجا پول، رمز ارز است عنوان کرد: این حوزه برای رعایت حق کپی رایت است و مالکیت معنوی آثار هنری فروخته می‌شود. هرکسی اثر معنوی خاصی دارد می‌تواند آن را ثبت کند و حق مالکیت آن را به فروش برساند.

مختاری با اشاره به گسترش NFT در جهان توضیح داد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان به این حوزه ورود کرده‌اند، به طور مثال ترکیش ایر اعلام کرده که خریداران NFT این شرکت پروازهای فرست کلاس خواهند داشت تا خرید NFT این شرکت جذابیت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تا سال 2025 این موضوع در جهان کاملا جا افتاده خواهد بود، ابراز داشت: هنرمندان ما می‌توانند با آموزش در این همایش، مالکیت معنوی آثار هنری خود را به فروش برسانند و تا زمانیکه این مالکیت فروخته می‌شود صاحب آن هم از آن بهره می‌برد.

این کارشناس حوزه ارز دیجیتال در خصوص زمان و مکان این همایش توضیح داد: این همایش ۸ شهریور ساعت ۱۸ در سالن هتل شهریار به صورت رایگان برگزار خواهد شد و کسانیکه مایل به شرکت در این همایش هستند می توانند از طریقی ebilit دعوتنامه تهیه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.