• 12:46

  • 1401-05-18

  • کد خبر: 41717

۱۲۴ روستای آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم به شبکه گاز متصل شد

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: از مرداد ماه ۱۴۰۰ تا تیرماه امسال، ۱۲۴ روستای استان با ۱۳۹۹ خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته است.

به گزارش آناج، نادر کمالی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: در طول این یکسال ۶۳۰ کیلومتر خطوط شبکه در اقطار مختلف و در مسیرهای سخت گذر و کوهستانی اجرا شده و ۱۳ هزار و ۹۰۲ انشعاب برای بهره مندی مشترکین از گاز طبیعی نصب شده است.

وی گفت: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم بر محرومیت زدایی و عدالت محوری و توزیع عادلانه رفاه در اقصی نقاط کشور، پروژه های گازرسانی با اولویت روستاها اجرا می شود و روستاهای باقی مانده با سرعت و شتاب فزاینده ای از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

کمالی همچنین با اشاره به نگاه ویژه دولت به اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده اعلام کرد: در راستای سیاست های دولت و ابلاغیه های اجرایی به خصوص مصوبه شورای اقتصاد، جذب ۳۳۲ مشترک صنعتی نیز در کارنامه عملکردی این یک سال ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: در طول خدمت یک ساله دولت سیزدهم ۴۷ هزار و ۶۸۰ مشترک در بخش های مختلف خانگی صنعتی و کشاورزی استان جذب شده است.
هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۹ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند که با به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی گاز در آینده نزدیک، این بهره مندی به ۹۹.۹ درصد افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.