• 15:33

  • 1399-10-25

  • کد خبر: 4062

ضرب الاجل مدیرکل محیط زیست به شرکت زرین داغ آستارگان؛

پلمپ “اندریان” در صورت سرپیچی از دستورات

معاون محیط زیست استان گفت: شرکت زرین داغ آستارگان موظف است طی 10 روز و بر اساس برنامه زمانبندی به پاکسازی آلایندگی‌های خاک ایجاد شده اقدام نماید و درصورت عدم همراهی این معدن مجددا پلمپ خواهد شد.

به گزارش آناج، محسن حسینی قمی معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان از تعیین ضرب الاجل ده روزه برای شرکت فعال در معدن اندریان خبر داده و گفته است: تمامی واحدهای صنعتی و معدنی بر اساس قانون موظف به پاکسازی و احیا تخریب ها و آلایندگی های خود هستند و در جلسه بررسی مشکلات معدن طلای اندریان مقرر گردید تا شرکت زرین داغ آستارگان، 10 برنامه ارائه شده از طرف حفاظت محیط زیست استان را انجام دهد.
وی افزود: این شرکت موظف است طی 10 روز و بر اساس برنامه زمانبندی به پاکسازی آلایندگی‌های خاک ایجاد شده، اقدام نماید.
حسینی قمی به سیاست مدیرکل جدید سازمان محیط زیست آذربایجان شرقی هم اشاره داشته، تاکید کرد: طی هماهنگی های صورت گرفته با مقامات قضایی، پلمپ کامل معدن اندریان و ممانعت از هرگونه فعالیت در این واحد در صورت عدم رعایت ضوابط زیست محیطی در دستور کار قرار گرفته است.
او همچنین گفته است: حفظ محیط زیست خط قرمز ما بوده و در این خصوص با کسی تعارف نداریم و قطعا با مخربین محیط زیست به شدت برخورد خواهیم کرد.
اواخر آبانماه سال جاری بود که با درخواست سازمان حفاظت از محیط زیست و با دستور مقامات قضایی فعالیت معدن اندریان به صورت موقت، متوقف شده بود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.