• 11:06

 • 1401-04-12

 • کد خبر: 38597

تنها 64 هزار از 270 هزار متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌شرقی حائز شرایط شدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان که در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده بودند، پالایش شده و 64 هزار نفر حائز شرایط تشخیص داده شدند.

به گزارش آناج، جواد رحمتی صبح امروز در نشست آخرین وضعیت ثبت‌نام و پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در جلسه شورای مسکن استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان  که در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده بودند، پالایش شده و ۶۴ هزار نفر حائز شرایط تشخیص داده شدند.

وی با بیان اینکه تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، گام اول این طرح است، افزود: زمین مورد نیاز متقاضیان تبریز در شهرهای جدید سهند و شهریار تامین می‌شود و برای شهرهایی که هنوز زمین تامین نشده نیز باید هرچه سریع‌تر اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان مسکن در شهر جدید سهند حدود 12 هزار نفر است که با این حساب مشکلی در تامین زمین در این شهر نخواهیم داشت.

رحمتی گفت: در شهر جدید شهریار هم  حدود ۲۴ هزار نفر متقاضی مسکن هستند که طبق تفاهم‌نامه جهاد خانه‌سازی با شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید حدود ۱۳۰ هکتار در فاز اول و در صورت عدم تکافو از اراضی ملی واقع در شهر جدید شهریار و گزینه‌هایی مانند الحاق یا تغییر کاربری در شهرک اندیشه و یا شهرک صیاد شیرازی مدنظر خواهد بود.

در این جلسه تصمیمات لازم برای تامین زمین در شهرهای زیر یکصد هزار نفر گرفته شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  ‌سلام‌چرا‌بیش‌از‌دویست‌هزار‌متقاضی‌مسکن
  ملی‌درآذربایجان‌شرقی‌حذف‌شدند‌خوب‌اینها
  چه‌مشکلی‌داشتند‌برخی‌شاید‌خانه‌داشته‌باشند
  آورده‌خود‌را‌میآورند‌خانه‌دومی‌را‌باوام‌صاحب‌
  میشوند‌یا‌میفروشند‌یا‌اجاره‌میدهند‌یا‌فرزند
  خود‌میدهند‌خلاصه‌عرضه‌مسکن‌‌طبقه‌‌ضعیف‌در‌
  استان‌زیاد‌میشود‌وقیمتها‌میشکند‌‌شنیدم
  در‌اصفهان‌وفارس‌وخراسانها‌سمنان‌اراک
  تهران‌‌قم‌…زیاد‌سختگیری‌نکردند‌‌
  ‌گفتند‌ابرو‌را‌درست‌کن‌نه‌چشم‌را‌کور
  آذربایجان‌بیچاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.