• 08:23

  • 1401-04-11

  • کد خبر: 38456

فراخوان کنگره منطقه‌ای شعر محرم در تبریز

کنگره منطقه‌ای شعر محرم شمال غرب کشور با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان آذربایجان‌شرقی مردادماه امسال در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش آناج، سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان مهم‌ترین اهداف این کنگره را شکوفایی و ترویج شعر عاشورایی، حمایت از جریان شعر آئینی و ارج نهادن به خلاقیت شاعران آئینی و انقلابی، اثرگذاری و زمینه سازی برای شعرآفرینی در حوزه مضامین عاشورایی اعلام کرد.

حجت الاسلام سید محمود حسینی حمایت ویژه از شاعران جوان آئینی، حمایت و شکوفا کردن محافل شعری مسجد و پایگاه محور، توجه به موضوعات روز جهان اسلام با عنایت به اصل «کل ارضٍ کربلا و کل یومٍ عاشورا» در شعر عاشورایی و تلفیق موضوعات و مضامین مهمّی همچون ارزش‌های انقلاب اسلامی را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره برشمرد.

وی با بیان اینکه محوریت موضوعی کنگره منطقه‌ای شعر محرم شخصیت عظیم حضرت سیده زینب(سلام الله علیها) است گفت: استکبار ستیزی، مدافعان حرم، دفاع مقدس، مقاومت شیعیان در یمن، جمهوری آذربایجان، نیجریّه، بحرین، وحدت در پرتو ولایت و سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی از محور‌های کنگره است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: بر این اساس شاعران می‌توانند اشعار خود را در قالب‌های مختلف در موضوعات مربوط به شخصیت و حیات حضرت زینب کبری (س) و شکست ناپذیری مقاومت در برابر هجوم ارتش جهانی تکفیر و جنایت، محبت زینب کبری (س)، انگیزه بخش رزمندگان مکتب اهل بیت (ع) برای مبارزه با جریان ضدبشری تکفیر و شکست این جریان، حماسه‌های مدافعان حرم در حرم زینب کبری (س) و حریم اهل بیت (ع) و زینب کبری (س)، الگوی مادران، همسران و خواهران شهدا به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

وی گفت: اشعار باید در دایره موضوع کنگره باشد و اشعار خارج از موضوع مورد بررسی هیئت داوری قرار نخواهد گرفت، همچنین از ارسال اشعار تکراری و اشعاری که پیش‌تر در کنگره‌ها و همایش‌های ادبی شرکت داده شده خودداری شود.

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان افزود: اشعار شاعران جوان مورد توجّه خاص کنگره است همچنین حداکثر تعداد آثار ارسالی توسط هر شاعر ۵ قطعه شعر در قالب‌های مختلف تعیین شده است که باید از طریق فضای مجازی (ایتا، سروش، روبیکا، واتساپ و تلگرام) به شماره ۰۹۳۷۸۵۱۴۷۰۹ به صورت فایل WORD یا به صورت تایپ در برنامه های یادشده ارسال شود.

وی اضافه کرد: مدت زمان پذیرش آثار توسط دبیرخانه کنگره از یکم تا دوازدهم مردادماه جاری است و آئین اختتامیّه کنگره در مرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

دبیرخانه کنگره منطقه‌ای محرم واقع در تبریز – بلوار ۲۹ بهمن- مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن- طبقه دوّم- سازمان بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی و تبریز- میدان دانشسرا – اداره کل تبلیغات اسلامی – انجمن شعر اهل بیت (علیهم السلام) به شماره تماس‌های ۰۹۳۵۵۳۸۸۰۶۳ و ۰۴۱۳۳۲۹۲۱۴۰ و ۰۴۱۳۳۳۰۵۷۹۴ است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.