• 15:49

  • 1401-04-09

  • کد خبر: 38442

بخشی طلایی شد، حسینی برنزی؛

درخشش تکواندوکاران آذربایجان‌شرقی در تورنمنت آزاد کره‌جنوبی

دو تکواندوکار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی در تورنمنت آزاد کره‌جنوبی موفق به کسب مدال شده و خوش درخشیدند.

به گزارش آناج، تورنمنت آزاد تکواندو کره جنوبی که روز گذشته با حضور ۳۹۳ تکواندوکار از ۳۶ کشور در سالن هوبان شهر «چانچئون» آغاز شده بود، امروز (پنجشنبه نهم تیر ماه) در بخش کیورگی با برگزاری رقابت‌های اوزان ۶۳- ، ۶۸- ، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم به پایان رسید.

امیرمحمد بخشی و میرهاشم حسینی، دو تکواندوکار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی از شهرستان میانه نمایندگان وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در این مسابقات بودند که موفق به کسب دو مدال ارزشمند طلا و برنز شدند.

در رقابت‌های این وزن، میرهاشم حسینی در مرحله یک هشتم نهایی 2 بر یک (راند اول برنده ژانگ، ۹-صفر راند دوم برنده حسینی – برنده راند سوم حسینی ) از سد «ژانگ» از کره جنوبی گذشت و سپس برابر «بایو» از کشور میزبان با همین نتیجه (۱۱ بر ۶ راند اول کره،  ۱۱ بر ۹ حسینی – راند سوم برنده حسینی) به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله 2 بر صفر و با نتایج (هر 2 راند 5 اخطاره شدن حسینی) برابر «کیم» دیگر تکواندوکار کره‌ای باخت و به نشان برنز دست پیدا کرد.

امیرمحمد بخشی در همین وزن و در مرحله یک هشتم نهایی ۲ بر صفر (۸ بر ۲ راند راند اول – برنده راند دوم بخشی) «زنون» از لبنان را شکست داد و در ادامه «کیم» از کره جنوبی را در 2 راند شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله در دو راند متوالی (5 بر 2 و 11 بر 3) «سوجین» از چین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد. بخشی برای کسب مدال طلا یک «کیم» دیگر از کره جنوبی را در دو راند شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

تیم ملی کشورمان در این رقابت‌ها موفق به کسب یک طلا، دو نقره و 6 برنز شد. برای تیم ملی ایران امیرمحمد بخشی (طلا)، مهدی حاجی موسایی و علی احمدی (نقره)، میرهاشم حسینی، علی نجفی، مهران برخورداری، علی اشکوریان و علیرضا نادعلیان (برنز)  در تورنمنت آزاد کره جنوبی به دست آوردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.