• 12:05

  • 1401-04-09

  • کد خبر: 38425

دهمین جشنواره گل محمدی در شهرستان اسکو برگزار می شود

دهمین جشنواره گل محمدی در شهرستان اسکو با رویکرد خلاقانه و با هدف دانش بنیان نمودن این محصول در شهرستان اسکو برگزار می شود.

به گزارش آناج، فرماندار شهرستان اسکو گفت: دهمین جشنواره گل محمدی دامنه‌های سهند امسال بصورت خلاقانه از جمله  برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع زیبایی‌های گل محمدی،  نشست علمی با موضوع تولید و فرآوری و دانش بنیان نمودن کشت گل محمدی در منطقه با حضور اساتید دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی، نشست با سرمایه گذاران و تولید کنندگان در خصوص اشتغال زایی و افزایش ارزش افزوده محصولات ،برگزاری نمایشگاه عرضه گل محمدی دامنه‌های سهند ،تجلیل از فعالان نمونه در حوزه گل محمدی خواهد بود.

فیروزی گفت:تولید گل سرخ از محور‌های اقتصادی شهرستان اسکو بشمار رفته و استفاده مناسب از ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی آن می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه موثر باشد. ترویج ژِئو تیپ های برتر گل محمدی جهت مقاومت بیشتر در برابر خشکی  و استفاده از درخچه های اصلاح شده ،گلبرگ مناسب و زیادتر می تواند ضمن افزایش راندمان تولید انگیزه برای بالابردن سطح کشت به بهبود کیفیت این محصول نیز بیافزاید .

فرماندار شهرستان اسکو افزایش سطح زیرکشت گلستان‌های شهرستان، دانش بنیان کردن این محصول و فراوری آن و ایجاد ارزش افزوده را از جمله برنامه‌های توسعه برنامه ششم در این شهرستان برشمرد.

از محور‌های این جشنواره شناساندن ظرفیت‌های گل سرخ محمدی در زمینه‌های گردشگری و کشاورزی می‌باشد.که همه ساله در قالب برگزاری جشنواره برداشت گل محمدی شاهد حضور شهروندان از سرتاسر استان در شهرستان اسکو هستیم

گفتنی است دهمین جشنوارهبرداشت گل محمدی شهرستان اسکو ، روز دوشنبه 13تیرماه در روستای عنصرود از ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.