• 11:59

  • 1401-04-10

  • کد خبر: 38409

آناج گزارش می‌دهد:

از سامانه بازرگام چه خبر؟/فروش چیپس و سس به عنوان کالای تنظیم بازار!

سامانه بازرگام که سال گذشته برای تنظیم کالاهای اساسی راه اندازی شده بود این روزها به سایت فروش چیپس و پفک تبدیل شده است.

گروه اقتصادی آناج: آبان ماه سال گذشته بود که دولت به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها سامانه‌ای به نام بازرگام راه اندازی کرد تا اقلامی مانند مرغ، تخم مرغ، شکر و روغن با قیمت دولتی خریداری و به مشتریان تحریل داده شود.

بنابود در این سامانه مشتریان با ثبت نیازهایشان اقلام ضروری را با قیمت دوبتی در کمتر از ۲۴ ساعت تخویل بگیرند. اگرچه در روزهای ابتدایی این سامانه به خوبی مشغول به کار بود اما این روزها خبری از کالای ضروری در بازرگام نیست.

بررسی بازرگام در تمام شهرهایی که راه اندازی شده نشان می‌دهد اقلام ضروری مانند مرغ، تخم مرغ، برنج و … در این سایت موجود نیست و تنها چند کالای غیرضروری به صورت موجود نشان داده می‌شود.

 

وضعیت سامانه بازرگام تبریز

موضوع جالب دیگر این است که سامانه بازرگامی که قرار بود اقلام ضروری را به قیمت دولتی به دست مردم برساند این روزها مشغول فروش چیپس، سس و در بعضی شهرها حبوبات است، در حالیکه چنین اقلامی نه ضروری هستند و نه نیاز به خرید با نرخ دولتی دارند. البته در سامانه بازرگام برخی شهرها بعضا مرغ، ماکارونی یا برخی برنج‌های هندی و تایلندی هم وجود دارد که استثنا می‌باشند و در سامانه اکثر شهرها خبری از این اقلام نیست.

سامانه بازرگام تهران

مسئولان مربوطه باید مشخص کنند که چرا سامانه‌ای که قطعا با هزینه هنگفتی برای دسترسی ارزان مردم به اقلام ضروری راه اندازی شده به چنین وضعیتی دچار شده و مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.