• 11:30

  • 1401-04-09

  • کد خبر: 38390

گزارش «آناج» از دریچه آمار و ارقام؛

اینفوگرافی | ترین‌های تراکتـور در لیگ بیست‌ویکم

در این گزارش، ترین‌های تراکتور در بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال را از بیشترین دقایق بازی تا بالاترین دقت پاس بررسی کرده‌ایم.

به گزارش آناج، تراکتور فصل بیست‌ویکم لیگ برتر فوتبال را با ایستادن در رده سیزدهم جدول به پایان رساند. 7 برد، 10 مساوی و 13 باخت با مجموع 31 امتیاز کارنامه سرخ‌پوشان بود. تیم محبوب فوتبال آذربایجان با این کارنامه بدترین عملکرد خود از زمان بازگشت به لیگ برتر را به ثبت رساند. البته سرخ‌پوشان خوش‌شانس بودند که درهای ورزشگاه‌ها به موقع به روی هواداران باز شد و با بازگشت پرشورها این تیم جان گرفته و از فاجعه سقوط نجات یافت. نقل‌وانتقالات ضعیف، نتایج ناامیدکننده و تداوم سریال تغییرات در کادرفنی با حواشی فراوان توصیفی کوتاه از فصل کابوس‌وار تراکتور بود که برای این تیم به خیر گذشت.

در این گزارش آماری، ترین‌ها یا به عبارتی «تاپ فایو» تراکتور در آیتم‌های مختلف فنی را پیش‌رو دارید. جایی که ابوالفضل رزاق‌پور با بیشترین دقایق حضور ثابت‌ترین چهره پرشورها در میدان بود. محمد عباس‌زاده تاثیرگذارترین، پیمان بابایی شوت‌زن‌ترین و محمدمهدی قنبری تکنیکی‌ترین بازیکنان لقب گرفتند. عبدالله حسینی، شاهین ثاقبی و محمد قادری هم به ترتیب عناوین بالاترین درصد موفقیت در نبردها، دقت پاس و پاس کلیدی را به خود اختصاص دادند. بهزاد سلامی و سعید ایرانخواه، دو بازیکن جوان و بومی نیز میهمان ناخوانده صدر جدول بخش‌های بیشترین تکل و نبرد هوایی موفق هستند.

البته باید اذعان داشت ستاره تراکتور در فصل گذشته کسی نبود جز محمدرضا اخباری، کاپیتان و سنگربان این تیم که بالاترین معدل نمره را در میان هم‌تیمی‌های خود داشت و از دیدگاه رسانه آماری «متریکا» نیز به عنوان بهترین دروازه‌بان در تیم منتخب فصل قرار گرفت. آیتم بیشترین معدل نمره در این گزارش بررسی نشده و صرفاً عملکرد فنی بازیکنان در 9 آیتم، زیر ذره‌بین رفته است با این توضیح که داده‌های گردآوری شده از این رسانه آماری استخراج گردیده و بر حسب میانگین تعداد بازی نیست. از همین رو، برخی بازیکنان با وجود دقایق بازی کمتر توانسته‌اند در صدر قرار بگیرند که غیرمنتظره به نظر می‌آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.