• 15:30

  • 1399-10-22

  • کد خبر: 3822

افزایش تجمعات اعتراضی در تبریز| مشکلات صنفی و عدم تحقق وعده‌ها

مدتی است تجمعات صنفی و اعتراضی به عدم تحقق وعده مسئولان دولتی و بخش خصوصی در تبریز افزایش یافته است.

گروه سیاسی آناج؛ تجمع‌های اعتراضی و صنفی درحال افزایش است. تجمعاتی که در روزهای گذشته مقابل شرکت‌ها و نهادهای مختلف در تبریز برگزار شد، مربوط به مشکلات صنفی یا عدم تحقق وعده‌های مسئولین در بخش‌های خصوصی و دولتی است.

چند روز پیش، تصاویر تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در تبریز خبرساز شد. تجمع کنندگان خواستار رفع تبعیض‌ها در نظام پرداخت حقوق بودند. این اعتراضات علاوه بر تبریز در شهرهایی مثل مشهد، تهران، اصفهان و برخی دیگر از شهرهای بزرگ کشور انجام شد.

عدم تحقق وعده‌های شرکت «آذویکو»، وابسته به گروه صنعت خودرو آذربایجان که تولید خودروهای MG را برعهده دارد، چند روز پیش مورد اعتراض افرادی که حواله‌های تحویل خودروی خود را در دست داشتند، قرار گرفت. معترضان از عدم تحویل خودروهای خود ناراضی بودند.

چندی پیش، شرکت‌های پیمانکار سازمان فضای سبز تبریز هم در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تبریز به دلیل آنچه عدم رعایت مفاد مندرج در قراردادها توسط سازمان فضای سبز تبریز عنوان میشد، تجمع کرده بودند که پس از مدتی با حضور مسئولان شهرداری در میان تجمع کنندگان، خاتمه یافت.

روزگذشته نیز، جمعی از پرسنل و کارگران سازمان فضای سبز شهرداری تبریز، در مقابل ساختمان شورای شهر تبریز تجمع کرده و با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار احقاق حقوق خود شده بودند.

شبکه‌های خارجی ضمن پرداختن به این تجمعات، درصدد القای برخورد امنیتی با معترضان برآمدند. این درحالی است که اعتراضات در سطح صنفی باقی ماند و شواهدی مبنی بر پراکنده کردن معترضین و یا برخورد با آنان دیده نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.