• 17:31

  • 1401-03-29

  • کد خبر: 37461

رکابزن تبریزی در گفت‌وگو با آناج؛

تیمداری کنند قهرمان آسیا می‌شویم/ جای خالی دوچرخه‌سواری در مس سونگون!

دوچرخه‌سوار تبریزی و عضو سابق تیم ملی کوهستان می‌گوید که این رشته ورزشی پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد.

پرویز مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج در خصوص درخشش خود در اولین دوره تور دوچرخه‌سواری کوهستان سهند اظهار داشت: این مسابقات در دو مرحله به صورت ماراتن برگزار شد که من در مرحله اول به مقام سوم و در مرحله دوم به مقام نخست دست یافتم و در مجموع نیز بر جایگاه دوم قرار گرفتم.

وی با بیان اینکه تور دوچرخه‌سواری سهند در سطح کشوری برگزار شد و برترین رکابزنان رشته کوهستان حضور داشتند، افزود: در این مسابقات تمامی عناوین رده سنی بزرگسالان توسط رکابزنان تبریزی کسب شد و این نشان می‌دهد که چه پتانسیلی در رشته کوهستان وجود دارد.

به رشته کوهستان بی‌توجهی می‌شود

ملی‌پوشان سابق دوچرخه‌سواری کوهستان با اشاره به بی‌توجهی‌ها به این رشته ورزشی گفت: تبریز در دوچرخه‌سواری همیشه سرآمد بوده و قهرمانان زیادی را به تیم ملی معرفی کرده است اما متاسفانه به رشته کوهستان بی‌توجهی می‌شود. این درحالی است که اکثر رکابزنان ما در این رشته صاحب عناوین آسیایی هستند.

مردانی ضمن گلایه از عدم تیمداری در دوچرخه‌سواری کوهستان متذکر شد: دوچرخه‌سواری ورزش اول استان آذربایجان‌شرقی است اما در این ورزش فقط در بخش جاده تیم دانشگاه آزاد را داریم و در بخش کوهستان فاقد تیم هستیم، به همین دلیل ما مجبوریم تا در قالب تیم‌های سایر استان‌ها رکاب بزنیم.

حیف است بدون تیم باشیم

وی خاطرنشان کرد: پس از انحلال تیم پتروشیمی در سال 1388 ما در دوچرخه‌سواری کوهستان تیمی نداشتیم و ورزشکاران این رشته با مشکل مواجه شده‌اند. با توجه به اینکه دوچرخه‌سواری کوهستان یک رشته المپیکی است و چنین ظرفیت‌هایی وجود دارد، حیف است که در این رشته بدون تیم باشیم.

این دوچرخه‌سوار تبریزی مطرح کرد: شنیدم که هیات دوچرخه‌سواری رایزنی‌هایی را با باشگاه مس سونگون برای تیمداری انجام داده است اما از نتیجه آن بی‌اطلاع هستم. باشگاه مس سونگون اخیرا دامنه فعالیت خود را در ورزش گسترش داده ولی جای خالی دوچرخه‌سواری در بین تیم‌های ورزشی این باشگاه دیده می‌شود.

امیدواری به حمایت مس سونگون

«هزینه تیمداری در رشته کوهستان بسیار پایین است» وی با بیان این جمله گفت: امیدوارم که مدیران باشگاه مس سونگون که از برترین مدیران ورزشی کشور هستند، نگاه ویژه‌ای به دوچرخه‌سواری داشته و از ورزشکاران حمایت کنند. محمد پورشریف که از ملی‌پوشان رشته کوهستان است، اهل شهرستان ورزقان می‌باشد.

مردانی با عنوان این مطلب که دوچرخه‌سواری ورزش سیار است و از لحاظ تبلیغاتی بازدهی بیشتری دارد، اذعان داشت: معتقدم با تیمداری در رشته کوهستان می‌توانیم با کسب عناوین در میادین بین‌المللی به مطرح شدن باشگاه‌هایمان کمک کنیم. به نظرم با رکابزنان بومی‌مان قهرمانی آسیا در این رشته دور از دسترس نیست.

وی در خاتمه از برگزاری مسابقات لیگ کوهستان در اوایل تیر ماه به میزبانی کرج خبر داده و ابراز داشت: من در سال گذشته به عنوان عضو تیم قزوین در این مسابقات حضور داشتم ولی برای فصل جدید هنوز تکلیفم مشخص نیست. آرزوی ما این است که برای تیم شهر خودمان رکاب بزنیم و افتخاراتی که کسب می‌کنیم به نام شهر خودمان به ثبت برسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.