• 14:00

  • 1401-03-11

  • کد خبر: 36234

نماینده مجلس: راه های روستایی سراب نیازمند توجه جدی دولت است

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: راه های روستایی این شهرستان که قدمت آنها به چندین سال می‌رسد، نیازمند توجه بیش از پیش دولت مردمی است.

به گزارش آناج، یوسف داوودی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه وضعیت راه‌های روستایی سراب نیازمند بازنگری کلی و اساسی است، افزود: تعدادی از راه ها و معابر روستاهای این شهرستان ۲۵ تا ۳۰ سال قدمت دارند که در طول این همه سال با فرسودگی و خرابی موجه شده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به سفر هیات دولت و رییس جمهوری به آذربایجان شرقی انتظار داریم تصمیمات و اقدامات عمرانی پایدار با تخصیص اعتبارات مناسب برای راه های روستایی استان و به خصوص شهرستان سراب در نظر گرفته شود تا برای سال های آینده بودجه های هنگفت برای ساماندهی آنها هزینه نشود.

داوودی ادامه داد: بررسی های میدانی و نیز گزارش نهادهای مسئول نشان می دهد راه ها و معابر نامناسب روستایی شهرستان سراب رفت و آمد را برای روستاییان با مشکلات اساسی روبرو کرده است و چون این منطقه کوهستانی و جزو مناطق سردسیر کشور است، نبود راه مناسب مشکلات را چند برابر می کند.

وی با بیان اینکه افزایش عرض راه‌ های روستایی برای جلوگیری از تصادفات جاده ای باید در اولویت وزارت راه و شهرسازی و دولت قرار بگیرد، یادآور شد: در حال حاضر شاهد حجم انبوه تصادفات جاده ای در این مسیرهای نامناسب جاده ای هستیم که تلفات جانی و مالی آنها بسیار سرسام آور است.

داوودی گفت: یکی از مسائل مهمی که باید در توسعه راه های روستایی سراب مد نظر قرار بگیرد، خط کشی راه‌های روستایی است، زیرا عدم رعایت ساده ترین قوانین راهنمایی و رانندگی می تواند به بروز تصادفات جاده ای بیشمار منجر شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.