• 09:40

  • 1401-03-11

  • کد خبر: 36181

وزیر علوم به عنوان نماینده رئیس جمهور به بناب سفر کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان بناب سفر کرد تا با بازدید از این شهرستان و دیدار با مدیران اجرایی این شهرستان، گزارشی از نیازهای اولویت‌دار این شهر را به هیات اجرایی سفر رییس جمهور ارائه کند.

به گزارش آناج، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در بدو ورود به شهرستان بناب در محل گلزار شهدای این شهر حضور و نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وی در ادامه به دیدار خانواده شهید سعید گلابی رفت و نسبت به خانواده شهدای بناب ادای احترام کرد.

دکتر زلفی گل به عنوان نماینده رئیس جمهور از مراحل احداث استادیوم ۱۵ هزار نفری و بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی در حال ساخت بناب بازدید کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سپس در جمع نخبگان حوزه و دانشگاه در محل دانشگاه بناب حضور یافت.

دکتر زلفی‌گل در جمع نخبگان حوزه و دانشگاه شهرستان بناب گفت. مسیر توسعه از سرمایه‌گذاری در علم و فناوری می‌گذرد و بهترین نوع سرمایه گذاری برای کشورها سرمایه گذاری در علم و فناوری است.

وی اظهار داشت: اگر در علم و فناوری سرمایه‌گذاری نکرده باشیم مجبور خواهیم شد منابع معدنی خود را خام فروشی کنیم چون که برای فناوری در این حوزه و ایجاد ارزش افزوده سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم.

وزیر علوم با بیان اینکه در بودجه کشور ما، هنوز میزان اعتبارات پژوهش و فناوری به نیم درصد تولید ناخالص ملی نرسیده است بر ضرورت افزایش آن تاکید کرد.

وزیر علوم گفت: در قانون جهش تولید دانش‌بنیان که اخیراً به تصویب رسیده است، صنایع می‌توانند در دانشگاه‌ها هزینه کنند و این هزینه به عنوان هزینه مالیاتی محسوب شده است و شهرستان بناب می‌تواند به عنوان یک شهر صنعتی از این فرصت استفاده کند.

دکتر زلفی‌گل با اشاره به دیدار خود با مدیران اجرایی شهرستان بناب گفت: از نظر مدیران و نخبگان این شهر ایجاد خوابگاه دانشجویی، تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و احداث کمربندی در اولویت نیازهای شهر قرار دارد و به اطلاع مسئولان سفر استانی خواهد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.