• 10:15

  • 1401-03-10

  • کد خبر: 36023

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس خبرداد؛

چاپ اسکناس های 2000 تومانی با عکس مقبره الشعرای تبریز

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از انتشار پول‌های منقش به تصاویری از نمادهای تبریز و آذربایجان توسط بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش آناج، روح الله متفکرآزاد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ضرورت معرفی نمادها و مفاخر آذربایجان در سطح ملی و بین الملی، اظهار داشت: از سال گذشته به صورت جدی با وزیر محترم اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مکاتبات و پیگیری‌هایی داشتیم که خوشبختانه به ثمر نشست و تصویر یکی از نمادهای آذربایجان بر روی یکی از اسکناس‌های رایج کشور منتشر شد.

وی با بیان اینکه مقبره الشعرا به عنوان یکی از مهمترین نمادهای تبریز و آذربایجان که مدفن بزرگترین شاعران این خطه زرخیر در سده‌های گذشته بوده در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این نماد ارزشمند پس از پیگیری‌های مستمر، بر روی اسکناس ۲۰۰۰۰ ریالی چاپ شده و توزیع این اسکناس‌ها به زودی در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معرفی نمادهای تبریز و آذربایجان علاوه بر معرفی ظرفیت‌های این خطه، در جذب گردشگر نیز مؤثر است، تصریح کرد: چاپ نمادهای آذربایجان در اسکناس دو هزار تومانی، آغاز راه بود و تلاش می‌کنیم نمادهای دیگری هم در سایر اسکناس‌ها و یا صفحات پاسپورت ایرانی منتشر شود.

متفکرآزاد، نقش مهم مردم تبریز و آذربایجان در وحدت ملی و جریانات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تاریخ ایران را یادآور شد و با اشاره به داشتن سرمایه‌های بزرگ فرهنگی و تاریخی در این خطه، ابراز داشت: در کنار سایر مطالبات اقتصادی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی، انتشار اسکناس با نمادهای این خطه، یکی از خواسته‌های قدیمی مردم منطقه بود که خوشبختانه پیگیری کرده و به نتیجه رساندیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.