• 12:37

  • 1401-03-05

  • کد خبر: 35672

توسعه همکاری دانشگاه‌های تبریز و قفقاز ترکیه

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه‌های ایران و ترکیه در حوزه‌های مختلف، دارای ظرفیت و توانمندی‌های زیادی هستند که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای توسعه‌ همکاری‌های بیشتر بهره‌مند شد.

به گزارش آناج، صفر نصراله زاده روز پنجشنبه در نشست روسای دانشگاه‌های تبریز و قفقاز ترکیه اظهار کرد: دانشگاه قفقاز از جمله دانشگاه های مهم و تاثیرگذار شرق ترکیه است و امیدواریم این دیدار، آغازی برای گسترش بیشتر همکارهای بین المللی در بخش‌های مختلف دو دانشگاه شود و با گفتگو و مذاکرات هم می‌توان به نتایج مفید و رضایت بخشی دست یافت.

وی افزود: دانشگاه تبریز با قدمت و ظرفیتی که دارد، آمادگی توسعه همکاری با دانشگاه قفقاز در زمینه‌های تبادل دانشجو، استاد، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، دوره های مشترک، راه اندازی رشته‌های مشترک و اعطای مدرک مشترک، تشکیل کارگروهای اموزشی و پژوهشی مشترک را دارد.

رئیس دانشگاه قفقاز نیز با ابراز خرسندی از حضور در شهر و دانشگاه تبریز گفت: با توجه به شناختی که از توانمندی‌های دانشگاه تبریز سراغ داریم و تبادل نظر و گفتگوهایی که بین طرفین صورت گرفت؛ دانشگاه قفقاز آماده توسعه همکاری با دانشگاه تبریز در حوزه‌های مختلف و از جمله در رشته‌های دامپزشکی، علوم پایه، فنی و پزشکی است.

حوسنو کاپو، با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه قفقاز خاطرنشان کرد: این دانشگاه با قدمت ۳۰ ساله در حال حاضر ۲۳ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که از این تعداد یکهزار و ۸۰۰ نفر آنان دانشجوی خارجی از کشورهای همسایه و منطقه هستند.

وی با تاکید بر اینکه زمینه همکاری های مشترک دو طرف باید به صورت جدی عملیاتی شود، اظهار کرد: این همکاری مشترک می تواند در حوزه های برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل دانشجو، استاد، اجرای طرح‌های مشترک، انتشار مجلات، مقاله و کتاب باشد.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز نیز در این نشست با اشاره به اهداف سفر و دیدار رئیس دانشگاه قفقاز با رئیس دانشگاه تبریز گفت: این دیدار بیشتر در راستای راه اندازی دوره های مشترک آموزشی و پژوهشی، آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف‌ و عملیاتی کردن تفاهم نامه همکاری‌های مشترک است.

سعید شجاعی، توسعه‌ همکاری‌های بین المللی با دیگر دانشگاه های معتبر جهان و عملیاتی نمودن تفاهم نامه های امضا شده با دانشگاه‌ها را از راهبردهای کلان دانشگاه تبریز عنوان کرد و افزود: در حال حاضر دانشگاه تبریز با بیش از ۲۰۰ دانشگاه معتبر تفاهم نامه همکاری دارد که از این تعداد، ۶۰ مورد آن با دانشگاه‌های کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.