• 2:08 بعد از ظهر

  • 1399-08-18

  • کد خبر: 304

جسارت‌های بی پایان به ناهیان از منکر/ برخورد قاطع خواسته اصلی مردم

لزوم برخورد جدی و قاطع با ضاربان امر به معروف یکی از اصلی ترین خواسته‌‌‌های مردم است.

گروه اجتماعی آناج؛ این چندمین بار است که خبر ضرب و شتم و شهادت ناهیان از منکر به تیتر اصلی اخبار رسانه‌ها تبدیل میشود. چندی پیش بود که یکی از ناهیان منکر در تهران به دلیل ممانعت از مزاحمت چند ولگرد به یک خانم، با ضربات چاقو و قمه به شهادت رسید.

در آخرین اتفاق، جوان تبریزی در اعتراض به مزاحمت چند نفر از اراذل و اوباش به دو زن جوان، مورد ضرب و شتم این افراد قرار گرفته و از ناحیه سر زخمی‌شده است. امیر رضا افتاده، طلبه جوان تبریزی پس از جراحات وارده به خبرنگاران گفته بود: حوالی ساعت ۷ بعد از ظهر در یکی از پارک‌‌‌های تبریز صدای جیغ شنیدم و سریع خودم را به آنجا رساندم. چندنفر قصد مزاحمت به دو خانم را داشتند که به آنها تذکر دادم ولی آنها بی احترامی‌کرده و سپس به سمت من حمله ور شدند.

حال طلبه جوان تبریزی هم اکنون خوب است و جراحت او مداوا گردیده اما سوال اصلی در این قبیل اتفاقات، ادامه دار شدن ماجراست. در چندسال اخیر، تعداد زیادی از آمران به معروف در کشور دچار شدیدترین جراحت شده و چنیدن نفر از این عزیزان هم جان خود را در این راه از دست داده اند.

تقریبا اکثر این افراد در مواقعی که چند نفر از اراذل و اوباش به دختران و زنان این کشور قصد مزاحمت و اذیت دارند وارد کار شده اند اما متاسفانه، بازی‌‌‌های سیاسی و رسانه ای این اقدامات را به حاشیه برده است و در برخی مواقع برخوردهای شدید و قاطع از سوی ضابطین و مراجع قضایی انجام نگرفته است.

خوشبختانه در موضوع طلبه جوان تبریزی، نیروی انتظامی‌به صورت قاطعانه ورود کرده و افرادی که به این طلبه جوان حمله ور شده و او را مجروح کرده اند شناسایی و دستگیر شده‌اند. اما سخن اصلی در ارائه راهکارها و تمهیداتی برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *