• 2:06 بعد از ظهر

  • 1399-10-08

  • کد خبر: 2838

طرح شهید سلیمانی

طرح شهید سلیمانی؛ نقطه مرکزیِ فرمول‌ِ کنترل کرونا

فرمانده سپاه عاشورا، در گزارشی با اشاره به عملکرد جهادگران طرح شهید سلیمانی، اظهار داشت: این طرح از اول آذرماه در قالب ۳۵۰۰ تیمِ پایش، غربالگری و مراقبت، توسط بسیج استان در محلات و در بین خانواده ها شروع شد.

به گزارش آناج، جلسه قرارگاه استانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانده کل سپاه، وزیر بهداشت، رئیس سازمان بسیج و با شرکت استاندار آذربایجان شرقی، فرمانده سپاه عاشورا، شهردار تبریز و رئیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج در این نشست با بیان اینکه ما در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، به دنبال یک خدمت صادقانه و ماندگارِ مردم پایه بودیم، اظهار داشت: این طرح شروع بسیار خوبی داشت و امیدواریم تداوم خوبی نیز داشته باشد.

فداکاری کادر درمان، خارج از توصیف واژه‌هاست

در ادامه‌ی جلسه، فرمانده کل سپاه این طرح را یک حرکت مردم‌پایه توصیف کرد و یادآور شد: در صحنه جهانی و در کشورهای پیشرفته که از امکانات برجسته ای برخوردارند، رشد منحنی ابتلا، بالا است.

سردار سلامی‌از تجربه مدیریتی خاص برای کنترل کرونا در کشور سخن گفت و اظهار داشت: ما در حال تجربه یک نظام مدیریتی خاص هستیم و توانستیم با استفاده از ارزش‌های خود، در مدیریت و کنترل شیوع کرونا موفق عمل کنیم. به طوری که تا امروز حتی یک بیمار رها شده در کشور نداشتیم.

وی در ادامه‌ی سخنان خود، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را حرکت افتخارانگیز عنوان کرد و متذکر شد: این طرح شروع خوبی داشته اما تداوم آن بسیار مهم است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما فرمول‌‌‌های غلبه بر بیماری را پیدا کردیم و طرح شهید سلیمانی می‌تواند نقطه مرکزی این فرمول‌ها باشد.

سردار سلامی‌در پایان سخنان خود از آمادگی کامل سپاه و بسیج در اجرای طرح اطمینان داد و گفت: فداکاری کادر درمان خارج از توصیف کلمات و واژه هاست و ما آماده‌ایم و تا‌ پایان راه، کنار وزرات بهداشت هستیم.

طرح شهید سلیمانی

بسیج، پیشگام مبارزه با ویروس منحوس

وزیر بهداشت دیگر سخنران جلسه ویدئوکنفرانسی با مسئولین طرح شهید سلیمانی بود. دکتر نمکی، سپاه و بسیج را از پیشگامان مبارزه با کرونا توصیف کرد و اظهار داشت: در شرایط سخت تحریم‌های داروی و تجهیزات، این سپاه و بسیج بود که با اجرای طرح‌های مردم‌پایه به همراهی کادر درمان و وزارت بهداشت شتافت.

دکتر نمکی، اندوخته‌‌‌های دفاع مقدس را بزرگترین ظرفیت برای اداره و مدیریت بیماری عنوان کرد و اظهار داشت: مجموعه‌‌‌های جهانی برای کشور ما و برای ماه جاری روزانه هزار فوتی پیش بینی کرده بودند اما با لطف خدا و با همت کادر درمان و بسیج توانستیم روند فوتی‌ها را کنترل کنیم.

آذربایجان‌شرقی و کاهش 70درصدی فوتی‌ها

مسئولین استان آذربایجان‌شرقی به عنوان یکی از موفق‌ترین قرارگاه‌های استانی طرح شهید سلیمانی، در جلسه ویدئو کنفرانسی حضور موثری داشتند.

فرمانده سپاه عاشورا، در گزارشی از عملکرد جهادگران طرح شهید سلیمانی سخن به میان آورد و اظهار داشت: این طرح از اول آذرماه در قالب ۳۵۰۰ تیمِ پایش، غربالگری و مراقبت، توسط بسیج استان در محلات و در بین خانواده‌ها شروع شد.

سردار خرّم ادامه داد: در چهل روز گذشته پانصدو پنجاه هزار خانوار پایش شده اند و افرادی که مشکوک بودند به تست و در صورت مثبت بودن تست به قرنطینه هدایت شدند.

وی از موفقیت نسبی طرح شهید سلیمانی در آذربایجان‌شرقی خبرداد و گفت: امروز به فضل خدا و تلاش بسیج و کادر درمان و با همکاری مردم، شاهد کاهش ۷۰ درصد فوتی‌ها و کاهش ۶۰ درصدی بستری‌ها هستیم.

فرمانده سپاه عاشورا همچنین از آماده‌سازی و توزیع یازده هزار بسته معیشتی در یک ماه گذشته خبرداد.

در پایان جلسه استاندار آذربایجان‌شرقی از بسیج به عنوان ظرفیت مهم در قالب شبکه مویرگی برای مقابله با ویروس کرونا یاد کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه روند فوتی‌ها و بستری‌ها در استان ما کاهشی است. این موفقیت جز با همراهی نهادهای مختلف مقدر نمی‌شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *