• 12:16

  • 1400-11-23

  • کد خبر: 27873

گزارش آناج از گرهِ کورِ ترافیک در ارتش:

پروژه‌های بزرگ در دستِ شرکت‌های کوچک/ تاسیسات شهری ، پروژه ارتش را به تاخیر انداخت!

پروژه روگذر ارتش که در اوایل سال گذشته آغاز شده و بنا بود گره ترافیکی این منطقه را باز کند حالا تبدیل به معضلی برای مردم شده است.

گروه اجتماعی آناج: ترافیک در کلانشهرها با گسترش حمل و نقل درون شهری موضوعی عادی است و تبریز هم به عنوان یکی از کلانشهرهای کشور در چنددهه اخیر با این مشکل مواجه بوده است. پروژه روگذر ارتش یکی از پروژه‌هایی است که در نزدیک به دو سال گذشته در تبریز آغاز شده تا گرهی از ترافیک کلانشهر تبریز را باز کند اما از همان روزهای نخست گرهی بر گره‌های ترافیکی افزود!

اردیبهشت سال 99 بود که شهرداری تبریز خبر از احداث روگذر در چهارراه ارتش برای کاهش بار ترافیکی داد و بنا بود این تقاطع غیرهمسطح در کمترین زمان ممکن ساخته و افتتاح شود اما مشاهدات میدانی نشانی از اتمام این پروژه بعد از دو سال ندارد و این در حالی است که ترافیک در این منطقه بعد از آغاز عملیات روگذر بیشتر از قبل شده است.

فارغ از اینکه به گفته کارشناسان ساخت روگذر و زیرگذر برای کاهش بار ترافیکی شهرها عملا تاثیرگذار نیست و سالهاست در بسیاری از کشورها منسوخ شده است اما همین راهکارهای منسوخ هم در شهر ما به قدری دیر اجرایی می‌شوند که مشکلات جدیدی را به وجود می آورند اما چرا این پروژه بعد از دو سال به سرانجام نرسیده است؟

پروژه ارتش را به شرکتی بی تجربه سپرده‌اند

روح الله رشیدی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل عمومی شورا در خصوص وضعیت پروژه روگذر ارتش اظهار داشت: شهرداری در سال 99 این پروژه را به دست شرکتی داده که اصلا تجربه‌ای در این زمینه نداشته و پروژه‌ای شبیه به آن را اجرا نکرده است.

وی ادامه داد: باید از شهرداری پرسید که چرا پروژه‌ای به این مهمی را به شرکتی بی تجربه داده است که حالا گرفتار چنین مشکلاتی باشیم، این پروژه حتی ناظر مستقر هم ندارد.

عضو شورای شهر تبریز در خصوص زمان اتمام پروژه روگذر ارتش عنوان کرد: زمانیکه در دوران سرپرستی پرداختی این پروژه به 25 درصد رسید، وعده داده بودند که این پروژه تا پایانِ سال جاری به اتمام خواهد رسید اما با بازدیدهایی که داشته‌ایم، بعید می‌دانم این پروژه امسال به سرانجام برسد.

تاسیسات شهری، عاملِ کندی پیشرفت در پروژه ارتش

یعقوب وحیدی کیا، شهردار منطقه سه هم هفته گذشته در جلسه‌ای با اشاره به آخرین وضعیت پروژه ارتش اظهار داشت: مراحل عملیات عمرانی این پروژه با پروژه‌های دیگر متفاوت بود زیرا وجود تاسیسات شهری متعدد در مسیر اجرای پروژه و جابجایی اصولی آنها زمان اجرای پروژه را طولانی‌تر کرده است.

وی هزینه اختصاص یافته برای این پروژه را 380 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:طول کلی این روگذر 555 متر و طول عرشه بتنی 190 متر است که در حال حاضر حدود 28 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.