• 13:55

  • 1400-11-20

  • کد خبر: 27635

کاپیتان مس سونگون در گفت‌وگو با آناج؛

نمی‌دانم این چه بلایی بود که سر تیم ما آمد/ تصمیم سازمان لیگ منطقی نیست

کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون می‌گوید برگزاری بازی این تیم مقابل گیتی‌پسند با سه روز تاخیر در شرایطی که اکثر هم‌تیمی‌هایش به کرونا مبتلا شده‌اند، درست و جوانمردانه نیست.

علیرضا صمیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج در واکنش به تعویق بازی تیمش مقابل گیتی‌پسند اظهار داشت: تقریبا همه تیم کرونامثبت شدند. متاسفانه بعد از بازی با کراپ حال عمومی بچه‌ها خوب نبود و تست دادیم که مشخص شد اکثر اعضای تیم کرونا گرفته‌اند.

وی افزود: من بعد از دیدار مقابل فولاد زرند در کرمان بدن درد داشتم و فکر می‌کردم بخاطر فشار بازی‌ است. درحال حاضر بین 15 تا 18 نفر تیم درگیر کرونا هستند. با این اتفاق، بازی ما با گیتی‌پسند لغو و به روز یکشنبه موکول شد.

کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون ورزقان گفت: ما بعد از بازی با کراپ فقط یک جلسه تمرین کردیم و در پی مثبت شدن تست‌ها تمرینات تعطیل شد. با توجه به آنچه که در اخبار و مطالعات وجود دارد، این بیماری قابل پیش‌بینی نیست و با فشار زیاد ممکن است کل بدن را درگیر کند و وضعیت بدتر می‌شود، به همین دلیل کادر پزشکی برای برگزاری تمرین حساس هستند.

صمیمی با بیان اینکه اغلب بازیکنان ما سه دُز واکسن را زده‌اند و نمی‌دانم این چه بلایی بود که در شرایط حساس سر تیم ما آمد، عنوان کرد: سازمان لیگ تصمیم گرفته تا بازی با سه روز تاخیر برگزار شود و نمی‌دانم این تصمیم درست است یا غلط ولی عقل و منطق می‌گوید که اشتباه است چراکه این بیماری حداقل یک هفته در بدن می‌ماند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته‌های گذشته تیم استقلال هم شرایط ما را داشت ولی دو بازی حساس خود را با دو هفته تاخیر برگزار کرد. با این وقفه‌ای که در نظر گرفتند در خوش‌بینانه‌ترین حالت 3 الی 5 نفر ما منفی خواهند شد. تکلیف بقیه اعضای تیم چه می‌شود؟ ما برای سفر به اصفهان سوار هواپیما خواهیم شد سوال من این است که مسافر یا خدمه هواپیما چه گناهی کرده‌اند؟ یا هتل‌دار و حتی بازیکنان گیتی‌پسند که قرار است با آن‌ها بازی کنیم.

سنگربان ملی‌پوش مس سونگون تأکید کرد: ما این بیماری را گرفتیم و حقیقتاً خیلی سخت است. من بدن درد عجیبی داشتم و گلو درد و سر درد هم داشتم. به هرحال باید امنیت جانی در نظر گرفته شود و معتقدم برگزاری بازی با سه روز تاخیر منطقی نیست و می‌توانستند با وقفه بیشتری برگزار کنند که حداقل زنجیره انتقال در خود تیم قطع شود.

وی افزود: ما قبل از پرواز به اصفهان یک بار دیگر تست خواهیم داد و اگر نتیجه آزمایشات مثبت شود طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت نمی‌توانیم سوار هواپیما شویم و این مشکل را هم داریم. باید ببینیم چه پیش می‌آید.

صمیمی در عین حال مطرح کرد: شاید برخی‌ها فکر کنند که این کار ما عامدانه است اما صادقانه باید بگویم که واقعاً حال اعضای تیم خوب نیست. از طرفی، ما سه بازی پیاپی را برده بودیم و بهترین شرایط را داشتیم. ما در صورت برد در مقابل گیتی‌پسند شانس‌مان برای قهرمانی خیلی بیشتر می‌شود و دلیلی ندارد که در این وضعیت بهانه‌جویی کنیم.

این بازیکن همچنین با اشاره به شرایط ناعادلانه دو تیم ابراز داشت: همانطور که گفتم ما پس از بازی با کراپ فقط یک جلسه تمرین کردیم و امروز هم کادرفنی اطلاع داده است که هر کسی از لحاظ جسمانی مشکل دارد سر تمرین حاضر نشود. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم در وحله اول منفی شویم تا برنامه سازمان لیگ خراب نشود اما واقعیت این است که با این شرایط نمی‌توان بازی کرد.

وی در خاتمه اعلام کرد: امیدوارم روز جمعه که قرار است تست بدهیم همه بچه‌ها منفی شوند و بدون دغدغه و نگرانی راهی اصفهان شویم. همانطور که گفتم با تست مثبت سوار هواپیما شدن از لحاظ اخلاقی و انسانی درست و جوانمردانه نیست. از سوی دیگر، سفر با اتوبوس نیز بسیار سخت است. من امیدوارم که تست همه اعضای تیم منفی شود و با خیال راحت بتوانیم به اصفهان برویم و بازی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.