• 5:49 بعد از ظهر

  • 1399-08-17

  • کد خبر: 274

بیانیه نایب رئیس اول مجلس ملی آذربایجان در محکومیت بهروز محرم‌اف

علی حسینلی در بیانیه‌ای اظهارات ضد ایرانی بهروز محرم‌اف نماینده پارلمان آذربایجان را به شدت محکوم و ضمن قدردانی از مواضع رهبر انقلاب اسلامی‌ایران بر روابط دوستانه دو کشور تأکید کرد.

به گزارش آناج، علی حسینلی معاون اول رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان و رئیس کمیته سیاست‌های حقوقی و دولت‌سازی این کشور در بیانیه‌ای اظهارات ضد ایرانی بهروز محرم‌اف نماینده پارلمان آذربایجان را به شدت محکوم و ضمن قدردانی از مواضع رهبر انقلاب اسلامی‌ایران بر روابط دوستانه دو کشور تأکید کرد.

در بیانیه نایب رئیس اول مجلس ملی آذربایجان آمده است:

“روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی‌ایران دوستانه و مبتنی بر حسن همجواری است.

دیدارهای متقابل الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان و حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی‌ایران، جلسات متعدد، اسناد دوجانبه امضاء شده و در حال اجرا بین کشورهای ما نقش مهمی‌در توسعه این روابط دارد.

در عین حال روابط دوستانه و همکاری بین پارلمان‌های دو کشور وجود دارد.

ما از بیانات رهبر جمهوری اسلامی‌ایران، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای و مقامات ایرانی در مورد آزادسازی سرزمین‌های اشغالی خود در طول ضد حمله برای آزادسازی قره‌باغ و همچنین حمایت ایران از تمامیت ارضی آذربایجان قدردانی می‌کنیم و در همین راستا، اظهارات بهروز محرم‌اف، عضو کمیته سیاست حقوقی و دولت‌سازی مجلس آذربایجان در مورد ایران و رهبر معظم ایران در جلسه مجلس ملی جمهوری آذربایجان در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۲۰ را به شدت محکوم و تأکید می‌کنیم این تنها نظرات شخصی وی است.

ما اعلام می‌کنیم که چنین نظراتی در مورد کشور همسایه و دوست و رهبر آن، که جمهوری آذربایجان با آن‌ها روابطی صمیمانه دارد، کاملاً غیرقابل قبول است.  هیچ کس نمی‌تواند به روابط دوستانه بین مردم و دولت‌های ما آسیب برساند.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *