• 2:42 بعد از ظهر

  • 1399-10-06

  • کد خبر: 2735

ایران در آذربایجان با نام تبریز شناخته می‌شود

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: نام ایران در جمهوری آذربایجان با نام تبریز شناخته می‌شود و در کشور آذربایجان آمادگی برای حضور فعالان تجاری و اقتصادی تبریز وجود دارد.

گروه ترکیه و قفقاز آناج؛ سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: نام ایران در جمهوری آذربایجان با نام تبریز شناخته می‌شود و در کشور آذربایجان آمادگی برای حضور فعالان تجاری و اقتصادی تبریز وجود دارد.

سید عباس موسوی در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: موانع توسعه روابط، در حال رفع شدن است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد توسعه ارتباطات موثر و بیشتر دو کشور ایران و آذربایجان باشیم.

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان به تهران، اظهار داشت: در تمام دیدارها بر روابط خوب و آینده دار دو کشور، تأکید و همچنین در خصوص بازسازی مناطق آزاد شده نیز بحث و گفت و گو شد. مسئولان جمهوری آذربایجان نیز علاقه‌مند به حضور فعال شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق اشغالی قره‌باغ هستند.

سفیر جمهوری اسلامی‌در جمهوری آذربایجان گفت: مذاکرات در خصوص امضای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی به مراحل پایانی خود نزدیک شده که به‌زودی سند نهایی آن امضا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و دامپروری در مناطق آزادشده به دلیل آب و هوای مناسب فراهم است، گفت: حدود 24 هزار هکتار جنگل در مناطق آزادشده باید احیا شود که معتقدیم شرکت‌های کشاورزی و دامپروری جمهوری اسلامی‌می‌توانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند.

موسوی ادامه داد: در بخش کشاورزی و کشت فراسرزمینی نیز این آمادگی در مناطق آزادشده وجود دارد که می‌توان در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری کرد.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری آذربایجان از کشورهای دوست به خصوص ایران برای بازسازی مناطق آزادشده دعوت به مشارکت کرده که این موضوع به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ایران اعلام شده است.

در ارتباط تصویری مسئولان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی با سفیر جمهوری اسلامی‌ایران در جمهوری آذربایجان، راهکارهای مشارکت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی استان در بازسازی منطقه قره‌باغ و همچنین توسعه همکاری‌ها و مبادلات اقتصادی ایران با آذربایجان بررسی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *