• 7:13 بعد از ظهر

  • 1400-10-30

  • کد خبر: 26740

مدیرکل ورزش و جوانان استان؛

تبریز، زیرساخت‌های توسعه ورزش پارازورخانه‌ای در سطح جهان را دارد

نخستین جلسه هماهنگی کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار شد.

به گزارش آناج، جلسه هماهنگی کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی ورزشهای زورخانه‌ای با حضور «ایوب بهتاج» مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی، «مختار خوش پیمان» رئیس کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی زورخانه‌ای و تنی چند از مسئولان ورزش پارازورخانه‌ای استان امروز پنجشنبه 30 دی ماه در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

ایوب بهتاج در این جلسه با اشاره به اینکه وجود مقرّ فدراسیون جهانی یک رشته ورزشی تا چه حدی می‌تواند به توسعه آن رشته کمک کند، اظهار داشت: خوشبختانه ساختار فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای تشکیل شده و این موضوع نویدبخش اتفاقات خوبی است ولی در سطح کمیته‌های تخصصی نیز برای ساختار فکری شود و جایگاه مؤلفه‌های توسعه‌ای به دقت رعایت شود.

وی ادامه داد: با درخواست مسئول محترم کمیته پارازورخانه ای فدراسیون جهانی قصد داریم مقرّ آن را شهر تبریز قرار داده و از سبقه‌ای که در این شهر وجود دارد به نفع ورزش زورخانه‌ای جانبازان و معلولین استفاده کنیم و یک کار بزرگی در خور نام استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز انجام دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان با اعلام اینکه تبریز، زیرساخت‌های مربوط به توسعه ورزش پارازورخانه‌ای در سطح جهان را دارد، افزود: هر روز پروازهای بین‌المللی به فرودگاه این شهر انجام می‌گیرد و ارتباط با کشورهای همجوار که در بحث ورزش زورخانه‌ای و به ویژه پارازورخانه‌ای فعال هستند، به راحتی میسر خواهد بود.

ابراهیم فیروزی، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان نیز گفت: برای آغاز کار و فعالیت حرفه‌ای کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی، حتماً این موضوع باید پس از تعیین تکلیف از سوی وزارت، عملیاتی شود تا جایگاه آن حفظ شود و براساس آن مباحث اداری، آموزشی و قوانین کمیته پارازورخانه‌ای طراحی و به کشورهای عضو، ابلاغ شود.

وی ادامه داد: پس از رسمیت بخشیدن به جایگاه کمیته پارازورخانه ای در جهان و کشور، استان آذربایجان‌شرقی مشتاق به استفاده از پتانسیل‌های آن است و انعقاد یک تفاهم‌نامه جامع بسیاری از مسائل را مرتفع می‌کند و قطع به یقین منجر به شکوفایی در این موضوع می‌شود.

علی کشفیا، رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان با مطرح کردن این موضوع که کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی زورخانه‌ای بستر مناسبی برای فعالیت‌های ورزشی جانبازان و افراد دارای کم توانی جسمی است، گفت: اطلاع رسانی به کمیته ملی پارالمپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک در خصوص موجودیت کمیته پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی، تحرکات خاصی در آنها ایجاد می‌کند و قطعاً آنها راغب به استفاده از ظرفیت‌های فدراسیون جهانی زورخانه‌ای و به تبع آن کمیته پارازورخانه‌ای خواهند بود.

رسول برپور، رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوان آذربایجان‌شرقی نیز از آمادگی کامل این هیأت در خصوص همکاری دوجانبه سخن گفت.

مختار خوش پیمان، رئیس کمیته ورزش پارازورخانه‌ای فدراسیون جهانی ورزش زورخانه‌ای علاقه خود به استان آذربایجان‌شرقی و تبریز را علت انتخاب آن برای ایجاد مقرّ کمیته پارازورخانه‌ای عنوان کرده گفت: نام تبریز، شایسته بهترین‌ها است و سعی داریم کمیته پارازورخانه‌ای را در تبریز راه‌اندازی و فعالیت خود را از آن جا آغاز و در آن مدیریت کنیم.

مقرّ فدراسیون جهانی ورزش زورخانه‌ای به ریاست محسن مهرعلیزاده در ایران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.