• 1:44 بعد از ظهر

  • 1400-10-28

  • کد خبر: 26534

بیانیه شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه هاي استان؛

آقایان نماینده! بهتر است به وعده های انتخابی خودتان عنایت داشته باشید/ درگیر مسئولیت های نامربوط نشوید

در قسمتی از این بیانیه آمده است: بی قانونی و انحراف از قانون در کشور کم نیست که درگیر مسئولیت های نامربوط می شوید.

به گزارش آناج، شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه هاي استان آذربايجان شرقي در واکنش به دخالت عده ای از نمایندگان مجلس در امور انتصابات استانی بیانیه ای به قرار زیر صادر کرد:

بسمه تعالی

نمایندگان مردم شریف آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

رهبر معظم انقلاب طی فرمایشات صریحشان در تاریخ 6 خرداد ماه امسال، دخالت‌های نمایندگان مجلس در امور اجرایی و انتصابات را از آسیب ها بر شمرده و از این کار منع کرده اند و فرموده اند: « یکی از آسیب‌ها ورود نمایندگان در مسائل اجرائی است؛ فرض بفرمایید وارد شدن در اینکه مدیرکلّ فلان تشکیلات در شهر ما یا در استان ما که چه کسی باشد، چه کسی نباشد؛ استاندار، فرماندار و از این قبیل.»

برای نمایندگان محترم در قانون اساسی وظایف خطیر و مهمی ذکر شده که دخالت های مستقیم وغیر مستقیم در انتصاب مسئولین اجرایی شهری و استانی و یا دخالت در واگذاری طرح ها و پروژه های اجرایی ذیل هیچکدام قرار نمی گيرد.

لذا دخالت های برخی از نمایندگان در امور نامربوط به خود مثل انتصابات فرمانداران، رؤسای دانشگاه ها و انتخاب مدیران کل، خارج از قانون و مخالفت با دستور صریح رهبری است که متاسفانه در ماه های اخیر شاهد برخی تحرکات ناصواب بوده‌ایم از فشار برای اعمال نظر در خصوص رئیس دانشگاهها گرفته تا دخالت در انتصاب مدیران کل استان که متاسفانه این امر کماکان ادامه دار است.

پرداختن به دیگر امور که از وظیفه آقایان خارج است به این معنی است که آقایان یا به مأموریت های خطیر نمایندگی مردم قهرمان آذربایجان آشنایی ندارند و یا با وجود مشکلات و دغدغه های بیشمار مردم در زمینه های معیشت، اشتغال، تورم و… نمایندگان عزیزمان بیکارند و وظایف خود را تمام و کمال انجام داده‌اند.

یا فلان نماینده مردم در ایام حساس و پرکار مجلس بجای پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه خود و انجام وظایف نمایندگی مجلس، با همراهي افراد مسئله دار و انحرافي در سفر خارجي به سر می برد و در مقابل انتقادات، هزاران صغری کبری می کند برای توجیه!!!

آقایان به جای دخالت در عزل و نصب ها و سفرهای خارجی با این و آن، خوب است عنایتی داشته باشيد به وعده های انتخاباتی خودتان. جامعه و كشور نيازمند یک مجلس قوی ، انقلابی، کارآمد، متخصص، عدالتخواه و شجاع است تا بتواند در امر بسیار مهم قانون گذاری و نظارت بر دولت ، نواقص و ضعف های جدی ادوار گذشته را برطرف نمايند. مردم به شدت مشتاقند که نقش وکلایشان را در نقش آفرینی در خصوص مسائل عمده مجلس مثل تخصیص بودجه استانی، وضعیت حقوق ها، پیگیری شعار عدالت، شفافیت آراء نمایندگان و هزاران دغدغه ریز و درشت را بدانند، اما…

بی قانونی و انحراف از قانون در کشورکم نیست که درگیر مسئولیت های نامربوط می شوید.

در نهايت متذكر مي شويم شرایط کنونی کشور که تورم افسار گسیخته و رکود فزاینده، معیشت و رفاه مردم را در تنگنا و مضیقه قرار داده و سطح توقعات ساده ی آنان را نیز تا حد زیادی تنزل بخشیده است، خطير و حساس بوده و بر اين اساس لازم است متصدیان امر و مسئولین کشور به ويژه نمايندگان مردم مسئولیت مضاعف احساس كرده و با سنجیدن نیازها و برنامه ریزی صحیح ، مبادرت به حل مشکلات و بهبود روند معیشت مردم نمايند و از انجام هرگونه اقدامات و رفتارهاي زائد و شکلی و بي محتوا خودداری نمايند تا مبادا عموم مردم و علی الخصوص اقشار ضعیف جامعه احساس تبعیض و یا جدایی بین خود و آنان را داشته باشند.

اگرچنین رویه ای ادامه یابد، بسیج دانشجویی با همراهي ساير تشكل هاي دانشجويي به نقش و وظیفه خود در صیانت از آرمانهای انقلاب اسلامی در گفتمان سازی و روشنگری اقشار مختلف مردم و مطالبه گری از مسئولین و کارگزاران که یکی از آنها همانا تحقق عدالت اجتماعی است عمل نموده و ضمن افشاگری با نمایندگان متخلف در پیشگاه عموم مردم به مطالبه خواهد نشست.

مرام مسئول در جمهوری اسلامی باید اینگونه باشد که خود خاکی باشد و مردم را به عرش برساند، نه اینکه خود، رفت و آمدش آسمانی باشد و تقلایی برای رفع تیرگی آسمان مردم نکند.

سرمایه گزاف اعتماد مردم را به ثمن بخس رضایت دنیا طلبان نفروشید و باری از روی دوش ولی نعمتان انقلاب بردارید. البته که تکاپوی اهل درد برای بیداری غافلان و به خواب رفتگان است و آنها که خود را به خواب میزنند حکایتشان جدا.

و السلام علي اهل السلام

شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه هاي استان آذربايجان شرقي

دیدگاه ها:

    اسم نمایندگان جناب منادی و فرهنگی را نیز اعلام بفرمایید که چه دخالت هایی می کنند و اهداف شون از دخالت ها چیست؟نماینده ای که لیاقت نمایندگی نداشته باشد از اینکار ها و دخالت ها می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.