• 21:16

  • 1400-10-27

  • کد خبر: 26463

آناج بررسی می‌کند؛

فرصت‌سوزی مس سونگون در راه گلات/ بی‌غم به بن‌بست تاکتیکی خورده است

مس سونگون در هفته‌های گذشته امتیازات زیادی را از دست داده و به نظر می‌رسد که این تیم با حمید بی‌غم به بن بست تاکتیکی رسیده است.

به گزارش آناج، مس سونگون نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتسال را ناامیدکننده شروع کرده است. این تیم در 5 بازی خود در دور برگشت فقط 7 امتیاز کسب کرده و 8 امتیاز یعنی بیش از نیمی از امتیازات ممکن را از دست داده‌ و این درحالی است که در طی 13 بازی دور رفت فقط 7 امتیاز به هدر داده بود.

مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر در دور برگشت صلابت لازم را نداشته و با وجود اینکه غیبت بازیکنان کلیدی در دو شکست اخیر این تیم تاثیرگذار بوده و انکارناپذیر است، اما گره خوردن کار در برابر تیم‌های پایین جدولی چیپس کامل و سپاهان حکایت از بن‌بست تاکتیکی و ضعف فنی دارد.

در طول هفته‌های گذشته بی‌برنامگی و ناهماهنگی‌ در بازی مس سونگون چه در زمان معمول و چه در زمان استفاده از سیستم پاورپلی مشهود بوده و بطور مشخص این تیم در دور برگشت روی سیستم پاورپلی درحالی آسیب‌پذیر نشان داده که در دور رفت از نقاط قوتش به شمار می‌رفت.

عدم مدیریت زمان و نداشتن تمرکز در لحظات حساس بازی از دیگر دلایل افت نماینده فوتسال آذربایجان است؛ مس در نیم‌فصل دوم به جز دیدار خارج از خانه با چیپس کامل، در بقیه مسابقاتش در دقایق پایانی گل‌های زیادی دریافت کرده و امتیازات مهمی را از دست داده است.

لاله‌های نارنجی در مجموع 5 بازی نیم‌فصل دوم 13 گل با میانگین 2.6 گل به ازای هر بازی را دریافت کرده‌اند که به هیچ وجه با عملکردشان در نیم‌فصل اول مسابقات قابل مقایسه نیست، جایی که آن‌ها در 13 بازی فقط 16 مرتبه دروازه خود را باز شده دیدند.

درحال حاضر و تحت تاثیر دو شکست اخیر، نماینده فوتسال آذربایجان وارد شرایطی شده که در طول 4 سال گذشته با آن بیگانه بوده است و یادآوری آخرین باری که این تیم در رقابت‌های داخلی دو بازی پشت سر هم را با باخت سپری کرده بود، سخت و خارج از ذهن است.

با این اوصاف و علیرغم اینکه هنوز 8 هفته از رقابت‌های لیگ برتر باقی‌ و صحبت کردن در مورد قهرمانی خیلی زود است اما بایستی پذیرفت که کار مس سونگون برای گلات دشوار شده و ایجاد یک شوک روحی و روانی در این تیم برای خروج از شرایط کنونی لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.