• 15:46

  • 1400-10-23

  • کد خبر: 26188

شعار معلمان آذربایجان شرقی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش چه بود؟

صبح امروز تعدادی از معلمان آذربایجان شرقی در اعتراض به شرایط معیشتی و کاری خود از جمله اجرا نشدن طرح رتبه بندی و همسان سازی حقوق معلمان و مشکلات معیشتی، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.

به گزارش آناج، این معلمان با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی از جمله«اجرای رتبه بندی، حق مسلم ماست» خواستار رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خود و اجرای عدالت و برخورد صادقانه دولت و مجلس شورای اسلامی با قشر فرهنگی شدند.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تجمع معلمان استان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: موضوع تجمع فرهنگیان طبق شنیده ها به صورت کشوری بوده و در اکثر استان‌ها این تجمع با هماهنگی شورای صنفی معلمان کشور انجام شده بود.

حسین صبور ادامه داد: علت تجمع معلمان صرفا در اعتراض به اجرای ناقص رتبه بندی است که معتقدند آنگونه که رتبه بندی باید اجرا شود، اجرا نمی‌شود و قانون ناقص آن را نمی‌پذیرند.

وی بیان کرد: همچنین اعتراض عده‌ای از فرهنگیان به وضعیت اقتصادی و معیشتی بود که معتقدند با حقوق کم، به سختی می‌توانند از عهده‌ی مخارج زندگی بربیایند.

وی افزود: بازنشستگان فرهنگی نیز نسبت به همسان سازی حقوق و مشکلات معیشتی اعتراض داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.