• 09:16

 • 1400-10-20

 • کد خبر: 25812

عابدین خرم:

هیچ کاری برای من مهم‌تر از جذب سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی نیست

استاندار آذربایجان‌شرقی بهره‌وری و رشد اقتصادی پایین استان را نتیجه مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری دانست و گفت: هیچ کاری برای من مهم‌تر و بااولویت‌تر از ایجاد محیط مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری نیست.

به گزارش آناج، عابدین خرّم در نخستین جلسه ستاد رفع موانع تولید در استان آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: در راستای جذب سرمایه‌گذاری، چند پنجره واحد در استان فعال هستند که اثربخشی لازم و کافی را ندارند و با تشکیل این ستاد انتظار می‌رود، راهکارهای اساسی و عملی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی و عملیاتی شود.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های استانی باید با ریسک‌پذیری به هر شکل ممکن، آمادگی فراهم کردن فضایی کاملا امن و جذاب برای سرمایه‌گذاری را داشته باشند.

وی، بهره‌وری و رشد اقتصادی پایین استان را نتیجه مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری دانست و گفت: هیچ کاری برای من مهم‌تر و با اولویت‌تر از ایجاد محیط مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری نیست.

استاندار آذربایجان‌شرقی، افزود: تأکید رئیس جمهور بر این است که مهم‌ترین اولویت استانداران بعد از ایجاد امنیت، بحث سرمایه‌گذاری باشد و در این زمینه، اختیارات لازم به استانداران تفویض شده و نتیجه آن رشد اقتصادی، رفع بیکاری، افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شهر تبریز، عامل اصلی توسعه در استان است، یادآور شد: متاسفانه بحث سرمایه‌گذاری در این شهر در سال‌های گذشته مورد توجه قرار نگرفته و برای جبران این عقب‌ماندگی از شهرداری تبریز خواسته‌ایم تا برنامه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری را اعلام کند.

خرّم با تاکید بر ایجاد کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد سرمایه‌گذاری، بیان داشت: باید کمیته ویژه‌ای برای توسعه شهرهای بزرگ استان که ظرفیت‌های مناسبی برای رشد اقتصادی دارند، تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از کلی‌گویی پرهیز کنیم، افزود: ظرفیت‌های موجود استان در حوزه‌های مختلف همچنین چشم‌انداز توسعه استان بر اساس سند آمایش برای سرمایه‌گذاران معرفی شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه مدیران باید ریسک‌پذیر بوده و تصمیم‌گیر و جهادی باشند، اضافه کرد: هیچ مدیری برای انجام وظایف محوله خود قابل پیگرد نیست؛ مدیران باید برنامه‌های خود را که افق توسعه استان را نشان می‌دهد آماده کنند و موانع را نیز اعلام کنند.

وی با اشاره به ضرورت برقراری دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه، افزود: در دولت سیزدهم، مسوولیت مستقیم جذب سرمایه‌گذاران خارجی با سفراست و از این رو با سفیران ایران در کشورهای همسایه، ارتباط‌های مستمری برقرار کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌با‌جناب‌زنوزی‌صحبت‌کنید‌وکمکش
  کنید‌بنیان‌دیزل‌را‌که‌تعطیل‌شده‌ودرقبل‌انقلاب‌موتور‌دیزل‌مونتاژ‌میکرد‌دوباره‌با‌طرحی‌جدید‌درمحلی‌
  جدیدتر‌راه‌بیندازد‌وبا‌زنوزیهای‌دیگر….همین‌مالک
  لاله‌پارک‌بگویید‌ترکهای‌آذربایجانی‌مقیم‌ترکیه‌وآلمان
  دا‌مجاب‌کند‌تکنولوژی‌الکترونیک‌را‌به‌آذربایجان‌
  بیاورند‌مونتاژ‌کامپیوتر‌وموبایل‌و….هزاران‌بیکار
  دراین‌رشته‌ها‌جذب‌میشود‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.