• 9:11 قبل از ظهر

  • 1399-09-30

  • کد خبر: 2269

تلفات سنگین ارمنستان عامل تحمیل صلح قره‌باغ

با تحمیل آتش‌بس به جمهوری آذربایجان، بیش از ۲۰۰۰ نیروی ارمنی که در محاصره نیروهای آذربایجانی قرار داشتند از مرگ حتمی نجات یافتند و شهرهای اصلی قره‌باغ هم تحت حفاظت روسیه قرار گرفت و مانند استخوان لای زخم، مشکلات عمیقی در آینده علیه آذربایجان ایجاد خواهد کرد.

گروه ترکیه و قفقاز آناج؛ روز گذشته وزارت دفاع ارمنستان با صدور بیانیه‌ای آمار دقیق تلفات نیروهای ارمنی در جنگ قره‌باغ را اعلام کرد.

بر اساس این بیانیه، تعداد کشته‌ها ۱۴۲۸۶ نفر، زخمی‌ها و معلولین ۲۲۴۰۰ نفر و شمار مفقودین ۹۹۷ نفر اعلام شد.

این در حالی است که پیش از این، وزارت دفاع ارمنستان و ریاست جمهوری این کشور شمار کشته‌شدگان را با رقم‌های نامعلوم و کلی اعلام می‌کرد.

در روزهای آخر جنگ قره‌باغ یکی از روزنامه‌های اصلی ایروان دست به افشاگری زده و با خطاب قرار دادن مقامات این کشور گفته بود: چرا مردم را گمراه می‌کنید، چرا آمار درست را نمی‌گویید؟! بیش از ۱۲ هزار نفر از نیروهای ارمنی کشته شده‌اند!

خانواده‌های نظامیان ارمنی حاضر در جنگ فشار مضاعفی بر روی دولت این کشور گذاشته و خواهان مشخص شدن وضعیت سربازان بودند و با اعلام این ارقام، ایروان صحنه آشوب گسترده شده است.

الان فاش شده است که دلیل اصلی اصرار ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای اجرایی کردن توافق آتش‌بس در قره‌باغ، جلوگیری از کشته شدن هزاران سرباز ارمنی در اطراف شوشا و خانکندی بوده است.

با تحمیل آتش‌بس به جمهوری آذربایجان، بیش از ۲۰۰۰ نیروی ارمنی که در محاصره نیروهای آذربایجانی قرار داشتند از مرگ حتمی‌نجات یافتند و شهرهای اصلی قره‌باغ هم تحت حفاظت روسیه قرار گرفت و مانند استخوان لای زخم، مشکلات عمیقی در آینده علیه آذربایجان ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *