• 12:31

  • 1400-09-15

  • کد خبر: 22586

به دنبال تذکر علیرضابیگی به وزیر کشور؛

ورود نماینده بستان آباد به مساله بخش جدید تبریز

غلامرضا نوری قزلجه از وزیر کشور خواست تا از ایجاد بخش جدید تبریز خودداری کند.

به گزارش آناج، غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر کشور درخواست دارم تا از مقدمه‌چینی شهرداری تبریز و برخی مراکز استانی برای ایجاد تغییر در تقسیمات کشوری در محل اتصال شهرستان بستان آباد به تبریز که به شدت احساسات مردم منطقه در شهرستان‌ بستان آباد را تحریک و جریحه‌دار می‌کند، جلوگیری نماید و به جای این مباحث تنش زا، موضوع تأسیس بخش شیبلی با مرکزیت سعیدآباد را که دارای تمامی شرایط است را در دستور کار قرار دهند.

بر اساس این گزارش، احمد علیرضا بیگی نیز تصویب بخش جدید در دولت قبل را تصمیمی کاملا سیاسی دانسته و از وزیر کشور خواسته بود تا این مصوبه ابطال شود.

وی گفته بود دولت دوازدهم در آخرین روزهای حیات خود در تیرماه ۱۴۰۰ در یک اقدام تعجیلی و کاملاً سیاسی، ایجاد بخش جدید را در تبریز انجام داد و استاندار وقت بدون توجه به ابلاغیه وزارت کشور در عدم نصب مسئولان جدید با سوءاستفاده از دوره خلأ رفتن دولت و آمدن دولت جدید نسبت به تاسیس بخشداری اقدام کرد.

 این اقدام استانداری بدون توجه به مصوبه سال ۹۵ در حوزه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور که همان تعیین محدوده شهر تبریز بود، صورت گرفت و این مسائل متناقض موجب از میان رفتن حقوق افراد شده است. از سوی دیگر این اقدام موجب کاهش ۲۶ هزار هکتاری حریم شهری تبریز شده است.

 در این راستا برای توسعه شهر تبریز و جلوگیری از شکل گیری کانون‌‌‌های حاشیه نشینی در این منطقه، ابطال این مصوبه غیرقانونی و جفاکارانه را که موجب تضییع حقوق مردم شده است، خواستارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.