• 4:27 بعد از ظهر

  • 1400-09-07

  • کد خبر: 21619

صادرات 2.5 میلیون دلاری دانش‌بنیان‌های آذربایجان‌شرقی/ قرارداد ۲.۳ میلیارد تومانی با صنایع استان

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان استان در نیمه نخست سال جاری را ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها را ۲.۵ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این مدت، ۲.۶ میلیارد تومان حمایت مستقیم از واحدهای فناور انجام شده است.

به گزارش آناج، عبدالرضا واعظی امروز در نشست با مسئولان حوزه فناوری و نوآوری استان با استاندار آذربایجان‌شرقی، با ارائه گزارشی از تاریخچه تأسیس این پارک و فعالیت‌ها و اقدامات آن، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند.

افزود: ۱۹۸ شرکت دانش‌بنیان در استان ایجاد شده است که از این تعداد، ۱۶۵ شرکت با اشتغال ۳۹۰۰ نفر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد مستقر هستند.

وی، گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان استان در نیمه نخست سال جاری را ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها را ۲.۵ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این مدت، ۲.۶ میلیارد تومان حمایت مستقیم از واحدهای فناور انجام شده است.

واعظی همچنین از ایجاد دپارتمان بازاریابی و تجاری‌سازی به عنوان قلب پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: در سال جاری بالغ بر ۲.۳ میلیارد تومان قرارداد با صنایع استان امضا کرده‌ایم.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی همچنین برگزاری اولین نمایشگاه چالش‌ها و نیازهای صنایع استان، افتتاح دو واحد تولیدی دانش‌بنیان، استقرار 4 شتاب‌دهنده، راه‌اندازی 2 صندوق پژوهش و فناوری، ایجاد اولین مرکز رشد خیرساز کشور در شهرستان شبستر، برگزاری 8 جشنواره رویش در شهرستان‌ها، افتتاح دفتر هماهنگی پروژه‌های تحقیقاتی مس سونگون، راه‌اندازی سامانه جامع پذیرش و مدیریت طرح‌های فناورانه، آغاز واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان و اجرای ۳ مرحله گرنت فناوری را از اقدامات پارک علم و فناوری استان در ۴ سال گذشته عنوان کرد و احیای ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان، ایجاد ۳ ناحیه نوآوری در تبریز و راه‌اندازی کارخانه نوآوری تبریز را از برنامه‌های اولویت‌دار این پارک برشمرد.

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی و روسای صندوق‌های پژوهش و فناوری استان نیز در این نشست گزارشی از عملکرد حوزه تحت مسئولیت خود و همچنین مسائل و مشکلات حوزه فناوری و نوآوری استان ارائه کردند.

استاندار آذربایجان شرقی پس از این نشست از تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری بازدید و با صاحبان ایده‌ها و محصولات فناورانه درخصوص مسائل و مشکلات آنان گفت‌وگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *